Ana sayfa Paribulog Van Gogh’un Zekâsı ve Yapay Zekâ Paribu Sponsorluğunda “Parallel Universe” Sergisinde Buluşuyor

Van Gogh’un Zekâsı ve Yapay Zekâ Paribu Sponsorluğunda “Parallel Universe” Sergisinde Buluşuyor

253
hubogi-van-goghun-zekasi-ve-yapay-zeka-paribu-sponsorlugunda-parallel-universe-sergisinde-bulusuyor

Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para platformu Paribu, kripto para ve finans dünyasında olduğu gibi kültür ve sanat alanında da adından sıkça söz ettiriyor. Paribu “Parallel Universe Exhibition by Ouchhh” ile yarının sanatını sanatseverlerle buluşturuyor. Yapay zekâ ve dijital veri eserlerden oluşan Parallel Universe Exhibition by Ouchhh sponsorluğu ile Paribu, kültür ve sanata desteğini sürdürüyor.

“Parallel Universe” sergisi Ouchhh Studio’nun DasDas’a özel ürettiği yapay zekâ ve veri eserlerinden oluşuyor. Sıradan bir resim sergisinin bir adım ötesine geçip dijital teknolojilerin kullanımıyla sunulan eserler ‘Yapay Zekâ Van Gogh Veri Boyama Deneyimi’, ‘Şiirsel Yapay Zekâ’, ‘Göbeklitepe Mimari Veri’ ve ‘Osman Hamdi Bey Eserleri’den oluşuyor.

van-goghun-zekasi-ve-yapay-zeka-paribu-sponsorlugunda-parallel-universe-sergisinde-bulusuyor-1
Görsel Kaynak: Habertürk

Alışılmadık bir sergi deneyimi

Alışılagelmiş sergi salonlarında gezinme deneyimini farklı bir boyuta çıkaran dijital sergi salonu dört tarafı beyaz perdeler ile çevrili bir ekran işlevi görüyor. Sergilenen eser sadece tek bir yüzey üzerinde değil, salonun her köşesinde aynı anda incelenip deneyimlenebilecek şekilde yansıtılıyor. İzleyicilere eseri yalnızca göstermekle kalmayıp adeta içine davet eden sergi ziyaretçilere etkileyici bir deneyim sunuyor.

Bu büyüleyici serginin açılışı sınırlı sayıda davetlinin bulunduğu özel bir gösterim ile yapıldı. Davetlilerin büyük ilgi ve heyecanla takip ettiği özel gösterim DasDas’ın kurucusu sanatçı Mert Fırat’ın ve Paribu CEO’su Yasin Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Özel gösterimde konuklara seslenen Paribu CEO’su Yasin Oral; “Artık sanat, teknolojinin de yardımıyla çok farklı bir deneyim inşa ediyor. Paribu olarak teknoloji ve kültür sanat alanlarında sorumluluk alan bir platformuz. Paribu olarak DNA’mızda her zaman teknoloji ve sanat var. Finansal dönüşümün temsilcisi olarak DasDas’la birlikte sürdürülebilir işler yapmaktan çok memnunuz. Parallel Universe ile bu iki bileşeni bir arada deneyimleyeceğiz. Yarının sanatının sanatseverlerle buluşmasına vesile olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Sanatçı ve oyuncu Mert Fırat ise, Paribu’ya sanata verdiği destekler ve kitlesini sanatla buluşturduğu için teşekkür etti.

van-goghun-zekasi-ve-yapay-zeka-paribu-sponsorlugunda-parallel-universe-sergisinde-bulusuyor-1-2Sevilen eserlere farklı bir bakış

Mekânların fiziksel sınırlarının ortadan kalkıp dijital dünyanın çok boyutlu evrenlerinin yapay zekâ ve veriler aracılığı ile yeni bir dünya yarattığı sergide geçmiş ve geleceği aynı anda yaşamak mümkün oluyor.

Ziyaretçileri dünyanın en ünlü ve sevilen ressamlarından Van Gogh’un eserlerinin içine davet eden ‘Yapay Zekâ Van Gogh Veri Boyama Deneyimi’ sanatseverleri hayranı oldukları eserlere farklı bir açıdan bakma şansı sunuyor. Bilgisayar dünyasının yapay zekâ algoritmaları ve makine öğrenimi kullanarak yarattığı bilincin sanat ve şiir ile bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ‘Şiirsel Yapay Zekâ Sergisi’ de ziyaretçilere etkileyici bir deneyim sunuyor. Bilinen en eski yerleşim merkezi olan Göbeklitepe’de gün yüzüne çıkarılan en eski verilerin yapay zekâ ile buluşmasından ortaya çıkan ‘Göbeklitepe Veri Sergisi’ geçmiş ve geleceği tek bir çatı altında harmanlıyor. Bilinen en eski dini inançların simgesi olmuş figürleri, sergide yepyeni bir bakış açısı ile sunuluyor. Türk müzeciliğinin kurucusu, ilk Türk arkeolog ve Osmanlı Devleti’nin en önemli ressamlarından olan Osman Hamdi Bey’in eserleri ‘Osman Hamdi Bey Eserleri’ sergisinde dijital teknoloji ile buluşuyor.

Birbirinden önemli eserlerin sergilendiği Parallel Universe Exhibition by Ouchhh 15 Eylül’e kadar Ataşehir Metropol İstanbul DasDas’da ziyarete açık olacak. Ayrıca Paribu kullanıcıları sergiyi yüzde 10 indirimle ziyaret edebilecek. Sergi biletlerine buraya tıklayarak ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Teknoloji ve dijitalleşme ile gerçekleşen finansal dönüşümün tam kalbinde yer alan Paribu, yarını inşa etme sorumluluğuyla kültür ve sanata desteklerini sürdürüyor. Kullanıcıların, Bitcoin dahil onlarca farklı kripto para birimini alıp satabildiği Paribu hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor. Paribu, 7/24 hizmet veren Destek Birimi ile kripto para işlemlerini kolaylaştırıyor. Siz de Paribu’ya anında üye olabilir, Bitcoin dünyasına ilk adımınızı Paribu ile atabilirsiniz.

App Store ve Google Play üzerinden Paribu’yu indirebilir, anında üye olarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.