Ana Sayfa Global Haberler Steam Deck’in rakibi ASUS ROG Ally Fiyatı Belli Oldu

Steam Deck’in rakibi ASUS ROG Ally Fiyatı Belli Oldu

356
Steam Deck’in rakibi ASUS ROG Ally Fiyatı Belli Oldu

Yakın zamanda yapılan bir medya tanıtımı sırasında ASUS, merakla beklenen oyun konsolu ve oyuncuları bu cihazda hangi özelliklerle karşılayacağı hakkında daha fazla bilgi verdi. ASUS, yakında piyasaya süreceği ROG Ally cihazının teknik özelliklerini yaptığı derinlemesine incelemesinde, iç aksamından, güçlü grafik yetenekleri ve çok işlevli kullanımına birçok konuda oyunculara bilgiler aktardı.

Valve’ın Steam Deck’i 2022’nin başlarında piyasaya çıktığında bir devrim niteliği taşıyordu. PC oyunculuğuna dair tabuları yıktı ve yeni özgürlük taleplerine karşılık verdi. Oyun oynamak için daima sabit  bir alanda vakit geçirmek istemeyen oyuncular masalara bağlı kalmak yerine hareket halindeyken oyun oynamak istediler. Evin her alanında oyun oynayabilmek hatta açık havada ve sosyal alanlarda bile oyun oynayabilme özgürlüğünü edinmek oldukça uzak görünse de bu alışkanlık değişimi isteği, teknoloji üreticilerini harekete geçirdi. Yeni talepleri karşılamak isteyen üreticiler yeni nesil taşınabilir PC oyun konsollarını kullanıcılarla buluşturdu. 2022 yılının başlarında piyasaya çıkan Steam Deck’e rakip olarak gelen ASUS ROG Ally, statükoyu bozmayı ve Valve’ın göz bebeği ile rekabet etmeyi amaçlayan en yeni cihaz.

steam-deckin-rakibi-asus-rog-ally-nin-fiyati-belli-olduASUS ROG ALLY Hakkında Tüm Detaylar

UYUMLULUK

ASUS ROG Ally, Windows 11 üzerinde çalışacak ve bu nedenle aşağıdaki PC oyun platformlarıyla uyumluluğa sahip olacak:

  • PC için Xbox Game Pass
  • EA Play
  • Steam
  • Epic Games Mağazası
  • Ubisoft Connect
  • Battle.net

GRAFİKLER

ROG Ally, Zen4 mimarisine sahip özel bir AMD Ryzen Z1 APU işlemciye, RDNA 3 grafiklere ve RSR ve FSR çözünürlük uyumluluğuna sahip olacak.

EKRAN

ROG Ally, 120Hz yenileme hızı ve FreeSync uyumluluğuna sahip 7 inç 1080p ekrana sahip. Ekran 16:9 en boy oranında, 7 ms tepki süresine sahip, sRGB %100 renk gamına sahip ve 1000:1 kontrast oranında.

PİL ÖMRÜ

ROG Ally’nin pil ömrü hakkında şimdiye kadar bir açıklama yapılmadı.

SES

ROG Ally, Dolby Atmos tarafından desteklenen sanal 5.1.2 kanal surround ses özelliğine sahip. Ayrıca ses spektrumunda ses kalitesini ve bası artırmaya yardımcı olan Smart Amp ve Hi-Res Audio teknolojilerini de destekleyecek.

AĞIRLIK

ROG Ally 608 gram ağırlığında olacak.

DEPOLAMA

ROG Ally, PCIe 4.0 SSD aracılığıyla 512 GB depolama alanının yanı sıra ek depolama genişletmesine olanak tanıyan bir MicroSD kart yuvasına sahip olacak.

steam-deckin-rakibi-asus-rog-ally-nin-fiyati-belli-olduASUS ROG Ally Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Söylentilere göre Asus ROG Ally 11 Mayıs’ta 699,99 dolar ile satışa sunulacak. Bu fiyatın AMD Z1 Extreme çip, 16GB RAM ve 512GB SSD içeren model için geçerli olduğu söyleniyor. Dolayısıyla Asus’un 512GB el konsolu 512GB Steam Deck’ten sadece 51 dolar daha pahalı olacak gibi duruyor.