Yazarlar

Oyun Sektörü Yazarları! Hubogi Hub of Game Industry, oyun sektörü haber merkezi olarak sektörün kendi alanında uzman yazarları ile sizleri bir araya getirmekten büyük bir onur ve mutluluk duyarız. Türk oyun sektörüne ciddi anlamda katkı sağlamak isteyen herkes Hubogi’ye “Siz de Yazar Olun” sayfamızdan yazar başvurusunda bulunabilir.

Mete Tevetoğlu hubogi yazarlar

METE TEVETOĞLU PhD

Lawyer I Legal Counsel I Asst. Professor

Mete Tevetoğlu hukuk lisansı eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (1997-2001) tamamladı. Özel Hukuk ve Ekonomi Hukuku alanlarında Marmara Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. “Mali Durumu Bozulan Aracı Kurumlarda Alınacak Tedbirler ve Özellikle Tedrici Tasfiye” konulu yüksek lisans teziyle 2006 senesinde İktisadi Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen tez yarışmasında Ekonomi Hukuku alanında  “Ünal Aysal Tez Ödülü”‘nü kazandı. 2004-2009 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve London School of Economics and Political Science ve University of London, Institute of Advanced Legal Studies bünyesindeki araştırmalarının neticesinde Marmara Üniversitesinde Özel Hukuk alanında doktorasını, “Sermaye Piyasasında Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıkların Çözümünde Tahkim” konulu çalışması ile tamamladı. İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi Başkanlığı ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunarak “Bilişim Hukuku” adıyla bir derleme eseri ve Bilişim Hukuku Mevzuatı adıyla bir diğer eseri (ortak yazar) yayına hazırladı.  Bilişim hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, oyun hukuku, moda hukuku, fikri mülkiyet hukuku alanında sempozyumlar, konferanslar, sertifika programları organize etti ve bu nevi eğitimlerde konuşmacı ve eğitmen olarak katılım sağladı. Özyeğin Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde Ticaret Hukuku Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışan Tevetoğlu, İstanbul’da hukuk ve ceza mahkemelerinde yasal bilirkişiliğin (2004-2016) yanı sıra çeşitli hukuk bürolarında ve şirketlerde hukuk müşavirliği ve hukuk danışmanlığı görevinde bulunmuştur. Yayınlanmış dört adet kitabı, çok sayıda makaleleri ve tercümeleri bulunan Tevetoğlu, Şirketler Hukuku, Bilişim Hukuku, Oyun Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Uyuşmazlık Çözümü ve Tahkim, Fikri Mülkiyet-Reklam Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

ozan aydemir hubogi yazarlar

OZAN AYDEMİR

Purple PAN & Gaming In Turkey, Founder & Creative Director

1978 doğumlu Ozan Aydemir İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden yüksek lisans programını tamamladı. Çalışma hayatına 2000’den 2002’ye kadar TBWA Reklam Şirketi için yazar olarak başladı.

2002’den 2009’a kadar 100’den fazla şirkete hizmet veren Kare Reklam Şirketi’nin Yaratıcı Direktörü olarak çalıştı. 2008-2009 yılları arasında kendi Reklam Şirketi “Gerilla” yı kurdu; Bir yıl boyunca yaklaşık 20 şirkete hizmet etti. 2009-2015 Eylül (Yapımcı (2009) / Joygame VP (2010) / Pazarlama Direktörü 2011) arasında Netmarble Türkiye Global Pazarlama Direktörü olarak çalıştı.

2015’in sonunda kendi reklam ajansı Purple Pan’i kurdu. Reklam ajansı kimliği ile farklı sektörden bir çok markaya hizmet verirken, aynı zamanda kendi projelerini de üreten Purple Pan çatısı altında Oyun Sektörü Medya Merkezi ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey, influencer Marketing Ajansı T.I.P Effect de bulunmaktadır. Hubogi de aynı şekilde bir Purple Pan iştirakidir.

Bill Bernbach’ın reklam felsefesini bir çalışma modeli olarak izliyor. Bireysel ve takım olarak 58’e yakın ödülü vardır. Bilgisayar oyunları, teknoloji, sinema ilgi alanları arasında. Evli, 2 çocuklu, 1 Brunolu.

HUBOGI-Uluc-Ali-Kirangil

ULUÇ ALİ KIRANGİL

Purple PAN & Gaming In Turkey, Creative Director

Kariyerine 2004 yılında bir reklamcılık şirketi olan Kare Ajans’da yazar olarak başlayan Uluç Ali Kırangil, 5 yıl sonra 70’den fazla şirkete hizmet ederek 2009 yılında pozisyonunu değiştirdi.

Bir oyun yayıncı şirketi olan Joygame’e yapımcı olarak başladı. Yolculuğu Joygame’de devam ederken birçok oyun da ürün müdürü olarak çalıştı ve 2013’te Senior Ürün Müdürlüğü’ne terfi etti. 1 yıl sonra, Grup Ürün Yöneticisi oldu ve Türkiye ve MEA bölgesindeki en iyi 2 FPS oyunundan sorumlu oldu. 2015 yılında Joygame, Netmarble şirketi olduktan birkaç ay sonra oyun sektöründe yeni fırsatlar sürdürmeye karar verdi ve Purple Pan bünyesindeki Gaming in Turkey’e geçti.

2005 yılında Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olan bir sistem mühendisidir. Bir oyunsever, sinema hayranı, soundtrack ve figür bağımlısıdır.

BATUHAN ÖZMEN

Purple PAN & Gaming In Turkey, Social Media & PR Manager

Batuhan Özmen oyun sektörüne, 2012 yılında Türkiye’nin önde gelen oyun yayıncı firmalarından biri olan Joygame ile giriş yaptı. Gamemaster olarak görev yapan Batuhan, oyunların tüm yönetim ve planlama süreçlerinde yer aldı. Daha sonra, Joygame’deki görevine oyuncu tarafıyla iletişimini sürdürerek Community Manager olarak devam etti.

Batuhan Özmen, Joygame içerisinde onlarca dijital projede aktif görev aldı. Kendini sektör içerisinde ve sosyal medya yönetiminde geliştiren Batuhan, geçen 2 senenin ardından Social Media Team Leader pozisyonunda, toplam 8 kişilik bir ekibi yönetti. Bu ekip ile birlikte şirketin önde gelen markalarına hizmet verdi. Wolfteam, Goley, Hounds, MStar ve diğer tüm oyunlar ile Joygame ve Netmarble kurumsal sayfalarını da yönetti. Toplam 4 senelik koca bir serüvenin ardından, Joygame’deki görevinden ayrıldı.

Batuhan şu an Purple PAN ailesinde, tüm sosyal medya, PR ve dijital projelerin başında Şubat 2016’dan bu yana görev almaktadır.

Oyun oynamayı, araştırmayı, dijital projeleri yönetmeyi ve yeni fikirler üretmeyi seven Batuhan, hem oyun sektöründeki hem de sosyal medya alanındaki tüm gelişmeleri sizler için HUBOGI’de anlatıyor olacak.