Ana Sayfa İnceleme Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesi

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesi

637
Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesi
Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesi

Black Desert’ın çıkışından bu yana en kapsamlı genişlemesi Sonsuz Kış Dağı incelemesi ile karşınızdayız. Bu yeni genişleme hem Black Desert dünyasına katılmak isteyip başlangıç seviyesinde zorlanan Maceracıları, hem de tecrübesi ile oyunda kendini göstermiş oyuncular için sunacağı yeni hikayeler ile eski Maceracıları memnun edecek gibi duruyor.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiSonsuz Kış Dağı, “Eilton” kasabasını da içerisine alan yepyeni bir bölge. Bu bölge karlı sınırları altında büyük sırlar ve yeni görevleri de barındırıyor. Bu yeni genişlemede Maceracılar eski ve kadim bir gücü serbest bırakıp diyara yıkım getirmekle tehdit eden hain bir cadı olan Illezra’yı yenmek için İlahi Alev Ynix’i aramakla görevli olacaklar. Sonsuz Kış Dağı ile birlikte Black Desert evreni yeni bir sınıfa da merhaba diyecek. Kadim bir ejderhanın soyundan gelen Drakania sınıfı da genişleme ile aynı anda Black Desert’a katılacak.

Biz de bu heyecan dolu macerayı ilk elden ve erkenden deneyimleme şansını elde ettik. Black Desert tarafından paylaşılan özel hesaplar ile yeni içeriği ilk deneyenlerden biri olmanın heyecanıyla oyundaki maceraya atıldık. Sonsuz Kış Dağı, Black Desert’ın çıkışından bu yana hem başlangıç seviyesinde hem de tecrübe sahibi Maceracıların aynı anda oynayarak keyfini çıkarabilecekleri ilk genişleme olması ile öne çıkıyor.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiBize verilen hesaplarda oyunu her yönü ile deneyimlememiz için düşük ve yüksek seviyeli iki karakter bulunuyordu. Hem yeni bir sınıf olması hem de gelişim sürecinde kaybolmamak için biz yüksek seviye olan Drakania ile yola çıktık.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiDrakania oldukça güçlü becerilerle donatılmış ve geliştirmenin de son derece eğlenceli olacağı hissiyatını uyandıran yeni bir sınıf. Savaş sırasında kullandığı yetenek setlerinin hem görsel hem de oynanış açısından tatmin edici olduğunu söylemek gerekiyor. Oldukça güçlü olan bu kadın karakter hem yeni hem de eski oyuncuların favori sınıfları arasında yerini alabilir.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiEilton kasabasından başlayan yolculuğumuzda çevremizde kar görmeyince şaşırdık. Fakat kasabanın yükseklerine doğru ilerledikçe her yanı karla kaplı bu yeni bölgenin nefes kesen manzaraları da bizi karşılamaya başladı. 62. Seviye Drakania ve Aşama 8 atımız ile yol alırken oldukça ihtişamlı bir görüntü sergilediğimizi söylememiz gerekiyor. Black Desert’ın MMORPG oyunları arasındaki en iyi ve tatmin edici grafiklere sahip olduğunu hatırlatan bu güzel karakter ve uçsuz bucaksız görünen bu manzara içerisinde bir süre at sürerek keyfini çıkarmanızı da bu yüzden şiddetle tavsiye ederiz.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiSonsuz Kış Dağı içerisinde yeni bir Boss, yeni avlanma bölgeleri ve yeni yaşam becerisi aktiviteleri de bulunuyor. Yeşim Yıldız Işığı Ormanı, Kış Ağacı Fosili ve Murrowak’ın Labirenti bu genişleme paketi ile Black Desert dünyasına katılan avlanma bölgeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiYeşim Yıldız Işığı Ormanı, Amerikan filmlerinden tanıdığımız Yeti’leri anımsatan görünümleri ve devasa cüsseleri ile eski bir kabile olan Okjinsini’lerin yaşam alanını içeriyor. Bu canlılar kasabalarının etrafına hem koruma hem de güç göstergesi olarak birçok totem ve mangal dikiyorlar. Okjinsini’lerle savaşacağınız anlar için verilecek en önemli ipucu bu totem ve mangalların gücünü sahiplerine karşı kullanmak olmalı.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiMurrowak’ın Labirenti ise Sherekhan Terkedilmiş Demir Madeni’nin derinliklerinde yer alıyor. Bu gizemli ve tüyler ürpertici yerde bir çeşit böcek olan Murrowak’lar yer alıyor. Kraliçelerinin sözünden çıkmayan ve onu korumak için her şeyi yapabilecek bu böceklerin kökünü kurutmak için hedefiniz Kraliçe Vercedes olmalı. Kraliçeyi katledin ve kovanın geri kalanının yarattığınız kaosa sürüklenişini izleyin.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiKarlar altındaki güzelliğinin altında büyük düşmanlar da barındıran Sonsuz Kış Dağı’nın zorlu ve güçlü yeni Boss’u Erebjork’dan da bahsetmeden bu incelemeyi bitirmek doğru olmayacaktır. Karanlık Kış Muhafızı olarak anılan Erebjork, büyük buzdan devasa baltası ve kalkanı ile yeterince korkunç değilmiş gibi bir de soğuğu içinize işleyen korkunç bakışları ile yenmesi oldukça zor bir boss olarak karşımıza çıkıyor. Yeşim Yıldız Işığı Ormanı ve Kış Ağacı Fosili’ndeki savaş devam ederken, ortaya çıkan Erebjork buzlu savaş alanını çevreleyen acımasız bir kar fırtınası çağırarak savaşın dozunu iyice yükseltiyor. Erebjork ile savaş zorlu olduğu kadar ödüllendirici de. Savaşın galibi siz olduğunuzda Kırağı Alevi isimli eşyayı düşürecek kadar şanslı da olabilirsiniz. Bu malzeme ile de yepyeni bir ekipman olan Lebraska’nın Miğferi’ni üretebilirsiniz.

Sonsuz Kış Dağı’nın Gizemlerine Yolculuk: Black Desert Genişleme İncelemesiSonsuz Kış Dağı yepyeni görevleri, efsaneleri ve barındırdığı sırlar ile Black Desert evreninin hikayesine dair Maceracıların merak ettiklerini biraz daha aydınlatmayı vadediyor. MMORPG oyunlarını oynamaktan zevk alan herkesin mutlaka oynaması gereken Black Desert, bu genişlemesi ile de bu türe katılmaya can atan yeni oyuncuları kucaklayacak gibi duruyor.