Ana sayfa Uncategorized Microsoft Xbox Series S İçin Fiyat Duyuruldu!

Microsoft Xbox Series S İçin Fiyat Duyuruldu!

34
Microsoft Xbox Series S İçin Fiyat Duyuruldu!
Microsoft Xbox Series S İçin Fiyat Duyuruldu!

Birçok oyuncu yeni nesil oyuncu konsolları konusunda oldukça meraklı. Microsoft ve Sony, oyuncuları kendi taraflarına çekebilmek için oldukça farklı stratejiler kullanıyor. Özellikle Microsoft bu dönemde oldukça agresif davrandı ve PlayStation kullanıcılarını da etkilemeyi başardı diyebiliriz. Özellikle duyurduğu yeni ve daha uygun fiyatlı konsol bizim gibi ülkelerde yaşayan oyuncular için oldukça iyi bir seçenek. Microsoft Xbox Series S fiyatıyla dikkat çekti.

Microsoft, Xbox’a ait resmi Twitter hesabı üzerinden Xbox Series S hakkında açıklamalarda bulundu. Microsoft’un belirttiğine göre Xbox Series S bugüne kadar piyasaya sürülmüş en küçük Xbox olacak. Verilen bilgiler arasında konsolun teknik özellikleri yer almadı. Ancak daha sonra ortaya çıkan fragmanda konsolun özelliklerine dair birtakım bilgiler verildi.

Xbox Series S

Xbox Series S’in tasarımına göz attığımızda, Xbox Series X’in içine sığabilecek kadar küçük olduğunu görüyoruz. Konsolun boyutları, sunacağı performans konusunda sizi yanıltmasın. Cihazın performans açısından Xbox One X ile yarışacak seviyede olduğu iddia ediliyor. Yeni nesil teknolojileri de kullanabilecek. Işın izlemenin yanı sıra FHD çözünürlük sağlayarak etkileyici bir deneyim sunabilir.

microsoft-xbox-series-s-icin-fiyat-duyurulduXbox Series S, 1440p çözünürlükte 120 FPS’e kadar oynatma desteği sunuyor olacak. Tamamen dijital olacak olan konsol, 512 GB depolama alanına sahip olacak. Series S’e hayat verecek olan SSD’de özel bir teknoloji kullanıldığı ifade ediliyor. Bu bağlamda sunacağı performansın da yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Fragmanda yer alanlara göre Series S değişken yenileme hızı desteği sunacak. Gölgeleme işlemleri için de geliştirilen benzer bir teknolojiden faydalanacak. 4K medya oynatma desteği sunan konsol oyunları da 4K çözünürlükteymiş gibi oynatabilecek.

microsoft-xbox-series-s-icin-fiyat-duyurulduMicrosoft’un yeni oyun konsolu oldukça uygun bir fiyatla oyuncularla buluşacak. Microsoft tarafından yapılan açıklamada konsolun 299 dolar karşılığında satın alınabileceği ifade ediliyor. Özellikle ekonomik açıdan bizim durumumuza yakın olan ülkelerdeki oyuncuların bu konsolu tercih edeceği düşünülüyor. Xbox Series S, fiyat/performans açısından yeni nesil konsollar arasında iyi bir tercih gibi duruyor.

Xbox Game Pass vb. abonelik sistemleriyle de öne çıkan Microsoft’un yeni nesil konsollar için yeni bir abonelik sistemi sunması da muhtemel. İlerleyen günlerde bu konu hakkında da açıklama yapılması bekleniyor.

Siz Microsoft’un yeni konsolu hakkında ne düşünüyorsunuz?