Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvurularında Sona Yaklaşıldı!

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvurularında Sona Yaklaşıldı!

568
kristal-piksel-video-oyun-odulleri-basvurularinda-sona-yaklasildi

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvurularında Sona Yaklaşıldı! Türkiye’de oyun geliştiricilerini arttırmak ve daha fazla oyun geliştirmesine teşvik için 2012 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Töreni kayıtlarında sona yaklaşıldı. Bu yıl korona virüs salgını tedbirleri doğrultusunda online yapılacak olan etkinlik için son başvuru tarihi 15 Eylül. Jüri masasında TOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, Paycell Gaming Ürün Yöneticisi Abdullah Gökçe, Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Güven Çatak gibi isimler yer alıyor.

Yılın en iyi mobil oyunu, yılın en iyi PC oyunu, yılın en iyi VR oyunu, en iyi müzik, en iyi görsel tasarım başlıca olmak üzere toplamda 15 dalda ödül verilecek. Son başvuru tarihi 15 Eylül olarak belirlenen ödül töreninde katılımcıların belirli şartları sağlaması gerekiyor. Başvuruda bulanacak geliştiriciler belirttikleri oyunun fikri mülkiyet haklarına sahip olması gerekiyor. Katılım için bir diğer şart ise oyunun 31 Ekim 2018 – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında yayınlanmış olması gerekiyor. Ayrıca yurtiçi ya da yurtdışında faaliyet gösteren Türk geliştiricilerin yanı sıra Türkiye’de ikamet eden yabancı kökenli geliştiricilerde Ödüllere katılım sağlayabilecek.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvurularında Sona Yaklaşıldı! Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Töreni finalleri ise 27 Eylül 2020 tarihinde Game Changers etkinliği ile birlikte gerçekleştirileceği açıklandı. Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri hakkında detaylı bilgiye www.kristalpiksel.org adresinden ulaşabilirsiniz. Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri başvuru formuna ise aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekLpFtJVUdIMRXOGdSQt_afFQOo3FtwtU6pCGoO2HRSL4ShA/viewform