Ana sayfa Global Haberler Kojima Productions Yeni Bir Oyun İle Karşımızda!

Kojima Productions Yeni Bir Oyun İle Karşımızda!

73

Efsanevi oyun yönetmeni Hideo Kojima tarafından kurulan geliştirme ekibi Kojima Productions, resmi olarak bir sonraki projesi üzerinde çalışmaları başlattığını doğruladı.

Death Stranding release date confirmed, special editions revealed – PlayStation.Blog

Ünlü video oyun yönetmeni Hideo Kojima ve Kojima Productions’daki ekibinin bundan sonra ne yapmayı planladığına dair birçok spekülasyon var. Kojima, stüdyoya gitmek istediğini birçok yönden ima ederken, Death Stranding’in piyasaya sürülmesi, şirketin Sony ile olan mevcut yayın ortaklığını sona erdirdi, yani Kojima Productions’ın bir sonraki adımının tamamen üçüncü taraf bir proje olacağı anlamına geliyor. Şimdi, stüdyo, çok sayıda iş ilanının yanı sıra bir sonraki projesinde geliştirmeye başladığını doğruladı. Kojima Productions tarafından yaratılan ilk oyun olan Death Stranding’in çıkışının üzerinden neredeyse 1 yıl geçti.

Kojima Productions, Konami’den ayrıldıktan sonra bile Hideo Kojima’nın vizyonunun işaretini oldukça belirgin bir şekilde vermişti. Death Stranding çok garip bir oyundur ve yayınlanmasından bir yıl sonra bile hala hayranları şaşırtabilir.

Yakın tarihli bir Tweet’inde Kojima Productions, yepyeni bir proje üzerinde çalışmaya başladığını doğruladı. Duyuru, şirketin Tokyo stüdyosunda çalışacak “sınıfının en iyisi ve en yetenekliler” için önemli miktarda yeni iş ilanının ortasından geliyor. Bu listeler, AI ve oyun tasarımcıları ve programcıları içerir. Bu, şirketin aslında bir video oyunu üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Yeni projeyle ilgili ayrıntılar şuan için oldukça az. Pek çok hayran, özellikle Kojima’nın efsanevi korku sanatçısı olan Junji Ito ile yakın ilişkisi göz önüne alındığında bir korku oyunu umuyor. Hatta ünlü oyun yönetmeni yakın zamanda sanatçıyla olası bir işbirliğinden bahsetti bile fakat bu tam bir onay olmaktan uzak olsa da, özellikle Silent Hills ve PT’nin kaderi göz önüne alındığında, çok fazla beklenti ve heyecan yaratmak için yeterli bir durum.

Ayrıca Kojima Productions’ın bir sonraki büyük projesi üzerinde çalışmaya başladığının bir diğer önemli göstergesi, stüdyonun şirket içi bestecisi ve ses yönetmeni Ludwig Forssell, COVID sırasında Twitter’da ilk müzik kayıt oturumunun bir görüntüsünü paylaştığında gelmişti.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz!