Ana Sayfa Global Haberler Fall Guys, Tüm Zamanların En Çok İndirilen PS Plus Oyunu Oldu

Fall Guys, Tüm Zamanların En Çok İndirilen PS Plus Oyunu Oldu

698
hubogi-fall-guys-tum-zamanlarin-en-cok-indirilen-ps-plus-oyunu-oldu

Sony, Fall Guys oyununun tarihte en çok indirilen PS Plus oyunu olduğunu açıkladı. Fall Guys kısa bir süre önce oyuncularla buluştu ve bu kadar kısa süre zarfında PlayStation Plus’ta en çok indirilen oyun unvanını almayı başardı.

fall-guys-tum-zamanlarin-en-cok-indirilen-ps-plus-oyunu-olduMediatonic tarafından geliştirilen Fall Guys, 4 Ağustos tarihinde yayınlandı ve kısa sürede en popüler çevrimiçi oyunlardan biri haline geldi. Battle Royale oyunu olarak piyasaya sürülmesine rağmen diğerlerinden kendini ayıran komik kurgusu Twitch yayıncılarını da çekmeyi başardı. Yayıncılar, yayınlarında sadece denemek için bile olsa Fall Guys’ı indirdi ve bu sayede de Steam en çok satılan oyunlar listesinde kendini gösterdi. Fall Guys şu anda Steam’de en çok oynanan listesindeki yerini koruyor ve oyun içi 165.000’den fazla oyuncu taç için yarışıyor.

Fall Guys’ın PlayStation Plus’taki inanılmaz başarısı oyun dünyasını çok fazla şaşırtmadı. Platform 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde Rocket League gibi, daha küçük bağımsız oyunların fark edilmesi için her zaman harika bir yer oldu. Ancak oyun dünyasını şaşırtan olay, Fall Guys’ın çok iyi bilinen bazı oyunları içeren PS Plus’ın tüm zamanların listesinin en üstüne çıkmasıdır.

Sony tarafından Nisan 2020 itibarıyla yayınlanan bir infografiğe göre, en çok indirilen ilk beş PlayStation Plus oyunu sırasıyla; Call of Duty 4: Modern Warfare Remastered, Sonic Forces, Shadow of the Colossus, Call of Duty: Black Ops 3, Destiny 2 idi.

Fall Guys 2.sezon oyuncularla buluştu

Oyunun muazzam popülaritesine rağmen Mediatonic, oyuncuların Fall Guys için yenilikler getirerek oyuncuların ilgisini kazanmaya devam ediyor. 2. Sezon birkaç yeni harita, tonlarca yeni kostüm ve göz atmaya değer birkaç yeni özellik eklendi.

Ortaçağ temalı olan yeni Fall Guys sezonu, büyücüler, cadılar, şövalyeler ve ejderhalar gibi kozmetik ürünler içeriyor. Aynı zamanda Mediatonic, Cadılar Bayramı’na yakın bir tarihte çıkarttığı yeni sezonla bu kostümlerle birlikte oyuncuları kutlamaya davet etti.