Ana sayfa Global Haberler Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor!

Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor!

99
Take-Two Zynga’yı Satın Alıyor!

Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor! Take-Two oyun dünyasında bugüne kadar gerçekleşecek en büyük satın alım için kolları sıvadı. Firma mobil oyun devi Zynga’yı 12.7 milyar dolar karşılığında bünyesine katmak için çalışmalara başladı.

Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor!Take-Two mobil oyun devini çatısı altına alıyor

Take-Two ve Zynga arasındaki bu anlaşma sonucunda Zynga’nın sahibi olduğu popüler yapıların tamamı Take-Two çatısı altına girmiş olacak. Öte yandan GTA, Borderlands, NBA 2K, Bioshock gibi popüler yapımların da Zynga yolu ile mobil oyun dünyasına merhaba demesi anlamına geliyor. Zynga mobil oyunları aylık 183 milyon civarında oyuncu sayısına sahip. Satın alım açıklaması sonrasında Take-Two hisseleri ilk etapta %13 değer kaybederken Zynga hisseleri ise %40 değer kazandı.

Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor!Zynga daha iyi tekliflere açık

Zynga Take-Two Tarafından Satın Alınıyor! Bu satın alma teklifi ile ilgili ilginç bir detay daha bulunuyor. Zynga’ya farklı bir firmadan daha iyi bir teklif gelmesi durumunda kabul etmesi için 45 günü bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Electronic Arts benzer bir şekilde Codemasters’ı Take Two’nun elinden almıştı. Bakalım önümüzdeki haftalarda bu durum yeniden gerçekleşip Zynga’da EA ya da başka bir stüdyo bünyesine girecek mi yoksa Take-Two bu sefer başarılı olacak mı? Take-Two, Zynga ve çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.