Ana sayfa Global Haberler E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle!

E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle!

99
e3-bu-yilda-dijital-olarak-bizlerle

E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle! Video oyun fuarı denildiğinde akla ilk gelen fuarlardan olan E3 bu yıl da pandemi önlemleri kapsamında online olarak gerçekleştirileceği duyuruldu. Entertainment Software Association (ESA) tarafından düzenlenen organizasyon yapılan açıklama ile Covid-19 salgını, sağlık riskleri ve bunun katılımcıların güvenliği üzerindeki etkileri düşünülerek fiziksel olması yerine dijital gerçekleştirilmesine karar verildi.

E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle!

“ESA E3’ü fiziksel olarak düzenlemek istemiyordu”

E3 pandemi sebebi ile dijital olarak gerçekleşecek olsa da analist Mike Futter’a göre ESA zaten fuarın bu yıl da fiziksel olarak düzenlenmesi taraftarı değildi. Salgının devamı ve kapsamların uygulanması bir anlamda şirket için bahane olmuş oldu. Flutter, “ESA’nın geçen yaz düzenlediği etkinlik iyi değildi. Yayıncılar da basına ve tüketicilere ulaşmak için ESA’ya abartı paralar ödemek zorunda olmadıklarını öğrendiler” şeklinde konuştu.

Özellikle TGA gibi etkinlikler, Gamescom’un gitgide artan ağırlığı ve başarısı E3’e vurulmuş bir diğer darbe demek yanlış olmaz. Muhtemelen 2019 yılında gerçekleştirilen E3 en kapsamlı ve her anlamı ile yaşanan son fuar oldu diyebiliriz. Bundan sonraki yıllarda eski günlerine döner mi bilinmez bunu ilerleyen yıllarda göreceğiz.

E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle!E3 Bu Yıl da Dijital Olarak Bizlerle!

2022 yılında da bizlerin karşısına dijital olarak çıkacak olan E3 hakkında detayları ile ilgili ise henüz net bir açıklama yok. Katılımcı listesi, etkinlik takvimi ve çok daha fazlasının ilerleyen günlerde Entertainment Software Association tarafından açıklanması bekleniyor. E3 ve çok daha fazla oyun endüstrisi haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.