Ana sayfa Global Haberler Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi!

Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi!

92
square-enixten-surpriz-blockchain-adimi-geldi

Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi! Şirketin 2022 hedefleri hakkında konuşan Square Enix Başkanı Yasuke Matsuda, blockchain oyun müjdesini verdi. Şirketin bu yıl içerisinde NFT ve metaverse yatırım yapacağını da sözlerine ekledi. Dünyaca ünlü oyun firması geçtiğimiz yılın en çok konuşulan sektörleri arasında yer alan blockchain tabanlı oyunlar ile ilgili oyun severleri sevindirecek haberleri açıkladı. Bu açıklama sonrasında ise dikkatler Final Fantasy: First Soldier oyunu üzerindeki denemelerin yapıldığı sızıntısına çevrildi.

Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi!Square Enix blokzincir teknolojisi çalışmalarına başlıyor

Matsuda, uzun mektubunda Metaverse, NFT ve blockchain tabanlı oyun teknolojilerine yöneleceklerinin açıklamasını net olarak verdi. Ancak bu teknolojiler için 2022 yılını işaret eden Matsuda, blockchain tabanlı oyuna da öncelik verdiklerini duyurdu. Ubisoft’un izlediği stratejiden ilerlemek isteyen Square Enix oyunlar içerisinde yer alan tüm silah, eşya gibi materyalleri NFT ye dönüştürme peşinde.

Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi!Square Enix’ten Sürpriz Blockchain Adımı Geldi!

Öte yandan Matsuda, oyunlar için Metaverse evreninin öneminden de sıkça bahsetti. Metaverse evrenini geleceğin oyun trendi olarak gören Matsuda, şirketin bu konuda bir yatırım yapıp yapmayacağı ile ilgili resmi bir açıklama da bulunmadı. Önümüzdeki günlerde Square Enix tarafından hem blockchain tabanlı oyun ile ilgili hem de yeni teknolojilere yapılacak olan yatırımlar ile ilgili açıklamaların yapılması bekleniyor. Square Enix ve çok daha fazla stüdyo ve oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.