Ana sayfa Global Haberler zSilver Razer’dan Geliyor, Oynadıkça Kazandıran Yepyeni Bir Sistem

zSilver Razer’dan Geliyor, Oynadıkça Kazandıran Yepyeni Bir Sistem

1212
ZSilver Razer'dan Geliyor
ZSilver Razer'dan Geliyor

zSilver Razer’dan Geliyor, Razer’da yenilikler bitmiyor. Geçtiğimiz haftalarda açılan sanal cüzdan ve dijital para sistemi zVault’a entegre oynadıkça kazan programı duyuruldu. Razer Cortex platformu üzerinden, Razer’la anlaşmalı oyunlara girdiğinizde her dakika için zSilver adı verilen para puanları kazanabileceksiniz. Sistemde şu an için Paladins, League of Legends, Overwatch, Dota 2 ve Counter Strike: Global Offensive mevcut. Çok yakında daha fazla oyunun zSilver üyesi olması planlanıyor.

Günde 900 zSilver kazanma şansı yakalayabileceğiniz yeni uygulamada, Razer, kazanılan puanları indirim kuponlarına, özel koleksiyon eşyalara, Razer ekipmanlarına döndürerek oyunculara oynadıkça kazandıran yepyeni bir sistem sunuyor. Bugüne kadar Öde oyna (Pay to Play) ve Ücretsiz Oyna (F2P) oyun modellerine aşınaydık. Fakat Razer’ın yeni sistemi Paid to Play yani oynadıkça kazan olarak karşımıza çıktı. Oyuncular tarafından ilgiyle karşılanan uygulama, Razer tarafında yeni partnerliklerin de kapısını açacak gibi gözüküyor. Razer’ın hediye çeşitliliğini arttırarak, kendi ürünlerinin yanı sıra, sinema bileti, kahve ve günlük yaşamda kullandığımız ve ihtiyaç duyduğumuz ürünleri de hediye listesine eklemeyi planlıyor.

Paid to Play yani oynadıkça kazan sisteminin birlikte çalıştığı Razer Cortex ile ilgili ayrıntılı bilgiler Razer’ın sitesinde yer alıyor. Dakikada 3 zSilver kazanılan oyunda, saatte 180 zSilver kazanılıyor. 900 zSilver’lık limit, oyuncuların bilgisayar başında ortalama harcadığı sürelerden hesaplanmış ve 5 saatlik bir içerikle sınırlandırılmış. Bu da Razer’ın oyuncuyu sürekli sömürecek bir sistemden ziyade zamanının çoğunu oyuna harcayan kitleyi ve casual olarak tabir edilen günde 1 2 saatini oyunlara ayıran kitleyi hedeflediklerini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde farklı oyunların ve hediyelerin de sisteme ekleneceğini tekrar söyleyelim ve bu ilginç uygulamayı test etmeye başlayalım!