Ana sayfa Global Haberler Twitch’ten Dijital Oyun ve İndirilebilir İçerik Dükkanı Geliyor!

Twitch’ten Dijital Oyun ve İndirilebilir İçerik Dükkanı Geliyor!

935
Twitch'ten Dijital Oyun ve İndirilebilir İçerik Dükkanı
Twitch'ten Dijital Oyun ve İndirilebilir İçerik Dükkanı

Twitch’ten dijital oyun ve indirilebilir içerik dükkanı geliyor ve artık sadece artık oyun yayınları için kullanılan bir platform olmayacak.

Amazon’un canlı yayın yapan platformu, PC oyunları ve indirilebilir içerik için dijital oyun mağazasını “yakında” başlatmayı planlıyor. Twitch, en popüler oyun yayınları yapan siteydi ve ayda 100 milyonun üzerinde kullanıcı çekiyor. Şimdi Valve’nin Steam’le hakim olduğu dijital oyun mağazası ve satışı işine giriyor.

Twitch’ten dijital oyun ve indirilebilir içerik dükkanı For Honor, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, Telltale Games: The Walking Dead ve Paladins de dahil olmak üzere 50 oyunla piyasaya çıkacak. Twitch üzerinde 5 dolardan fazla bir değerle herhangi bir oyun satın alındığında, Twitch kullanıcıları Twitch Crate adı verilen bir paket alacak. İçinde profillerinde kullanabilecekleri emotelar, sohbet rozetleri ve yayıncılara reel para kazandıran Bits for Cheering flamaları olacak.

Twitch Crate alan kullanıcılar aynı zamanda bir de yarışmaya katılmış olacaklar. Mağaza açılışıyla birlikte Nisan ayının sonuna kadar her hafta, Twitch, Hyper X Cloud Oyun Kulaklığı veya Logitech Pro Mekanik Oyun Klavyesi gibi, PC oyun ekipmanları için rastgele bir kazanan seçecek. Twitch ayrıca 500 dolarlık profesyonel ekipman sahibi olacak büyük bir ödülün de sahibini alışveriş yapanlar arasından seçecek.

Ayrıca Twitch yayıncıları, izleyicilerini kendi kanallarından mağazadaki oyunlara yönelterek dijital mağazadan para kazanabilecek. Bu satın alımlarda herhangi bir satışın %5’i yayıncılara kalacak. Amazon elindeki oyun satışı gücünü, yayıncı platformu Twitch ile birleştirerek gerek Steam’e rakip olacak gerekse doğrudan pazarlama mantığı ile yayıncılarından para kazanacak. Bu noktada izleyicisi yüksek yayıncıların aylık kazancı da doğru orantılı şekilde yüksek olacak. Bağış sisteminin ardından mağaza satışıyla yayıncılar çok daha yüksek aylık kazançlara ulaşabilir.