Ana sayfa Espor VFŞL Yaz Mevsimi Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu!

VFŞL Yaz Mevsimi Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu!

178
VFŞL Yaz Mevsimi Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu!
VFŞL Yaz Mevsimi Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması 2 hafta önce tamamlandı. Lig aşamasını ilk 6 sırada bitiren ekipler mevsim finallerinde boy göstermeye hak kazandı. Bu takımlardan ikisi, GALAKTICOS ve fastPay WildCats, tamamlanan 8. hafta maçlarının ardından doğrudan yarı finale çıkmaya hak kazandı. Ancak çeyrek final aşamasında başlayacak olan takımlar için büyük rekabet 9. haftada da devam etti ve bazı sürprizler yaşandı. 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor, VFŞL Yaz Mevsimi Mevsim Finallerine veda eden takımlar arasında yer aldı.

Lig aşamasındaki son maçla birlikte sıralama tablosu bu şekilde sonuçlandı:

vfsl-yaz-mevsimi-yari-final-eslesmeleri-belli-olduVFŞL Yaz Mevsimi – Mevsim Finalleri Çeyrek Final Aşaması

vfsl-yaz-mevsimi-yari-final-eslesmeleri-belli-oldu

“Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde Mevsim Finalleri heyecanı, 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde oynanan çeyrek final eşleşmeleriyle başladı.”

VFŞL Yaz Mevsimi, Mevsim Finalleri’nin çeyrek final aşamasında takımlar birbirleriyle 5 Ronin – Dark Passage ve Papara SuperMassive – Beşiktaş olarak eşleşti. Lig aşamasından benzer galibiyet sayısıyla ayrılan bu takımların maçları sürpriz sonuçlara sahne olabileceği için birçok kişi heyecanlı bir şekilde ekranlarının başındaydı.

Son hafta performansıyla 1907 Fenerbahçe’yi Mevsim Finalleri’nin dışına iten Dark Passage herkesi etkilemeyi başardı ve  bazı kişilerce çeyrek final aşamasının favorisi olarak gösterildi. 15 Ağustos’ta Cumartesi günü başlayan 5 Ronin – Dark Passage karşılaşması ilginç anlara sahne oldu.

Çeyrek finallerin ilk eşleşmesi 5 Ronin ile Dark Passage arasında oynandı. 5 maç üzerinden gerçekleşen serinin ilk karşılaşmasında Dark Passage rakibini alt etmeyi başardı. Serinin ikinci karşılaşmasında da çok iyi bir oyun sergileyen Dark Passage’lı oyuncular maçı kapatmayı bir türlü başaramadı. Art arda gelen pozisyon hataları ve rakibin seçimlerine saygı göstermeme sebebiyle büyük bölümünü üstün götürdükleri maçı kaybettiler. Serinin 3. maçında ipleri tamamen eline alan 5 Ronin, rakibine Vadi’yi dar etti. Benzer bir şekilde 4. maçı da kazanan ekip seriyi 3-1’lik galibiyetle sonlardı. Maçın MVP’si ise 5 Ronin takımının orta koridor oyuncusu “Umut” oldu Bu sonuçla yarı finale yükselen ekip bu hafta fastPay Wildcats’e karşı mücadele edecek.

vfsl-yaz-mevsimi-yari-final-eslesmeleri-belli-olduÇeyrek final aşamasının ikinci eşleşmesi Papara SuperMassive ile Beşiktaş arasında oynandı. Maçın favorisi Papara SuperMassive’di. Favori olarak çıktığı maçı 3-1 kazanan SuperMassive yarı finalde GALAKTICOS ile karşılaşacak. Serinin MVP’sinin SuperMassive takımının orta koridor oyuncusu “Bolulu” olduğunu hatırlatalım.

“Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yarı final karşılaşmaları 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde oynanacak. 22 Ağustos’ta fastPay Wildcats ile 5 Ronin, 23 Ağustos’ta ise Galakticos ile Papara SuperMassive karşı karşıya gelecek.

Yarı final maçlarını kazanan ekipler, 5 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek Türkiye Büyük Finali’nde karşı karşıya gelecek. Maçlar lolesports.com adresinden canlı yayınlanacak.”