Ana Sayfa Global Haberler Embracer Group 8 Stüdyo Satın Aldı!

Embracer Group 8 Stüdyo Satın Aldı!

741
embracer-group-8-studyo-satin-aldi

Embracer Group 8 Stüdyo Satın Aldı! THQ Nordic, Deep Silver gibi stüdyoların sahibi olan Embracer Group bünyesine 8 stüdyo daha kattı. Böylece Embracer Group bünyesindeki stüdyo sayısı 33 oldu. Satın alınan stüdyolar arasında Metro serisinin geliştiricisi olan 4A Games’de yer alıyor.

Koch Media, Saber Interactive gibi isimleri de çatısı altında bulunduran şirket büyümeye devam ediyor. Satın almalar sonrasında 4A Games’in Malta ve Ukrayna’daki ekipleri Embracer Group için çalışmalarını sürdürecek. Öte yandan Embracer Group anlaşma ile birlikte 4A Games’in sahip olduğu teknolojiler ve Metro serisinin haklarına sahip oldu.

Embracer Group 8 Stüdyo Satın Aldı! Embracer satın almalarda Insurgency’nin geliştiricisi olan New World Interactive ile de miktarı açıklanmayan bir satın alma işlemi gerçekleştirdi. Şirketin satın aldığı diğer stüdyolar ise mobil oyun firması olan Deca Games, Crisol: Theater of Idols stüdyosu Vermila Studios, Earth Games, Palindrome Interacti ve, Pow Wow Entertainment ve Sola Media şeklinde.Satın almalarda bazı stüdyoların satış miktarları açıklanırken bazıları ise açıklanmadı. Satın alma miktarları ise şu şekilde;

  • Deca Games – 25 Milyon €
  • Vermila Studios – 900,000 €
  • Earth Games – 300,000 €
  • Palindrome Interactive – 2.1 Milyon €
  • Pow Wow Entertainment (miktar açıklanmadı)
  • Sola Media (2.3 Milyon €)

Embracer Group tarafından yapılan bir diğer açıklama ise satın almalar sonrasında firmaların performans hedeflerine ulaşması durumunda ciddi miktarlarda ikramiye kazanacaklarını da ekledi. Son satın almalar ile birlikte önemli bir güç elde eden şirket yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.