Ana sayfa Türkiye'den Haberler Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor

841
Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor
Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor! – Hubogi Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Topluluğu (UNOG) ilk konferansını 20-21 Ocak 2018 de gerçekleştiriyor. Global Game Jam etkinliğinden bir hafta önce Dome İstanbul’da gerçekleşecek konferansa, genç oyun geliştiricileri, sektör profesyonelleri ile tanışmak ve tecrübeli insanların sunumlarıyla istedikleri bilgi ve birikime kavuşmaya çalışacak.

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Topluluğu tarafından açıklanan basın görüşmesi ise şöyle;

Türk Oyun Sektörünün genç üreticilerini bir araya getirmek amacıyla geçtiğimiz Şubat ayında kurulan Üniversiteli Oyun Geliştiricileri topluluğu, bugüne kadar 340’dan fazla öğrenciye ve 67 farklı üniversiteye ulaştı. ÜNOG, ilk büyük etkinliğini dünya çapında 80’den fazla merkezde, 500.000 insanın katılımıyla gerçekleşecek olan Global Game Jame Etkinliği öncesinde, 20-21 Ocak’da Dome Istanbul’da düzenliyor. Oyun üretim süreçlerinin, yatırımcı ilişkilerinin ve ilgi çekici başlıkların yanında, geliştiricilerin projelerini üretirken edindikleri tecrübeleri paylaşacağı bu konferansta izleyiciler kendi geliştirdikleri oyunları da sergileme fırsatı elde edecek.

Sektörün profesyonel isimlerini ve genç üreticilerini buluşturan bu konferans, tecrübeli geliştiricilerin ve topluluk üyesi öğrencilerin sunumlarından oluşacak. Katılımcılar bu konferans sayesinde farklı disiplinlerin oyun sektörüne bakış açılarını görmüş olacaklar.

Ücretsiz konferans biletinizi almak için tıklayınız. Ayrıca Facebook etkinlik sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Bağımsız Geliştiriciler Kendi Oyunlarını Sergileyebilecek

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Konferansı Başlıyor! Ülkemizde, bağımsız oyun geliştiricilerinin her sene katlanarak arttığını söyleyebiliriz. Eğitim alanında üniversiteler peşi sıra bölümler açıyor. Bir çok geliştiricinin oyununu marketlerde üst sıralarda görüyoruz. Türk oyun sektörü gözle görülür bir ivme ile gelişmeye devam ediyor. ÜNOG Konferans 2018’de de etkinlik katılımcıları sunum aralarında ve öğle yemeklerinde bu oyunları deneme fırsatı bulabilecekler. Ekiplerini büyütmek isteyen takımlar da şüphesiz burada yeni geliştiricilerle tanışabilecekler. İlgili bağımsız geliştiricilerin aşağıdaki form üzerinden oyunları için kayıt yaptırmaları gerekiyor.

https://goo.gl/forms/FTAZQsVAaiimDHR72