Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Ülker League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi Sponsoru Oldu

Ülker League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi Sponsoru Oldu

2168
Ülker League of Legends Şampiyonluk Ligi'
Ülker League of Legends Şampiyonluk Ligi'nin 2017 Sponsoru Oldu

Ülker League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 sponsoru oldu! Türkiye’de Elektronik Sporlar adına her hafta güzel haberler almaya başladık. Geçtiğimiz sene 3 büyüklerin kurduğu E-spor takımlarının duyuruları ile geçmişti. Bu senenin flaş haberi ise Bahçeşehir Üniversitesi ve Riot Games’in başlatmayı planladıkları E-spor bursu oldu. Dünyada 3 ülkeden sonra Türkiye E-spor’a yaptığı yatırımlarla öne çıkan 4. ülke olmuştu. Şimdiki haber ise Türkiye’nin en köklü markalarından Ülker’in, gerek ülkemizde gerekse dünyadaki Elektronik Sporların en önemli temsilcilerinden League of Legends tarafından düzenlenen Şampiyonluk Ligi’ne sponsor olmasıyla ilgili.

Geçtiğimiz sene League of Legends şampiyonalarına katılan ve adından çokça söz ettiren SuperMassive takımına sponsorluğuyla gündeme gelen Ülker, bu kez çıtayı biraz daha yükselterek tüm lige sponsor olmaya karar vermiş. Riot Games tarafından yapılan duyuruda, Şampiyonluk Ligi’nde maçlar yapacak olan tüm takımların formalarının kol bölgelerinde Ülker logosu yer alacak ve tüm ligin sponsoru 2017 için Ülker olacak.

Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya Pazarlama Başkan Yardımcısı Başak Karaca konuyla ilgili açıklamasında “Ülker markasını gelecek nesillere taşımak için günün ruhuna uygun ve güncel tutmayı önemsiyoruz. Esporu 2015 yılında başladığımız ‘mutluluk her yerde’ kampanyamızda genç hedef kitleyle etkileşimde olacağımız ana alan olarak belirledik. O dönemde yaptığımız iletişim çalışmalarında, esporda ilk TV reklamını çeken kurum olduk, espora özel “mutluluk oynanır” sloganıyla açtığımız YouTube kanalımızda  6 ayda 6 milyondan fazla izlenmeye ve yaklaşık 110.000 aboneye ulaştık. Şimdi bu alandaki faaliyetlerimizi bir adım öteye taşıyarak League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne destek veriyoruz. Böylece etkileşimimizi daha da renkli ve değişik projelerle genç ve güncel tutacağız.” dedi.

Türkiye’nin en büyük Elektronik Spor organizasyonlarından League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin yeni sponsoru Ülker’i tebrik ediyor, tüm takımlara 2017 yılı şampiyonluğu yolunda başarılar diliyoruz.