Ana sayfa Global Haberler Youtube CS:GO Esport Champions Series’i Özel Olarak Yayınlayacak.

Youtube CS:GO Esport Champions Series’i Özel Olarak Yayınlayacak.

1264
Youtube CS:GO Esport Champions Series
Youtube CS:GO Esport Champions Series'i Özel Olarak Yayınlayacak.

Youtube CS:GO Esport Champions Series yayın hakları Youtube’da! Geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru gelen haber doğrulandı. FaceIt, düzenlediği Counter Strike: Global Offensive Esport Champions Series’i Twitch’ten alarak Youtube’da yayınlatmaya karar verdi. 25 Mart’ta ECS için yükselme maçlarıyla başlayacak yayınlar bu adresten izlenebilecek.

CS:GO rekabete dayalı oyun pazarında en popüler oyunlardan biri. Özellikle Newzoo’nun yayınladığı ve çok yakında Türkçe olarak Hubogi’den yayınlanacak rapora göre bu sene CS:GO’nun 696 milyon dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor.

FaceIt’in kurucu ortağı ve CEO’su Michele Attisani Youtube’ın ECS fanlarına şimdiye kadar görülmemiş bir online izleme tecrübesi yaratacağını vaat ettiğini belirtiyor. “Youtube dünyada oyuncular tarafından en çok izlenen platforma olma özelliiini taşıyor ve video teknolojisi konusunda yenilikçi bir anlayışla yoluna devam ediyor. Bu nedenle de ECS’nin yeni evinin Youtube olması bizi memnun etti” diyor.

Canlı yayın konusunda Twitch hala en çok tercih edilen platform. FaceIt ECS ile Twitch ortamında daha önce yayınlarını gerçekleştiriyordu ve Twitch’in aylık 100 milyon kullanıcıya ulaştığı biliniyor. Youtube’da Global Head of Gaming olarak görev alan Ryan Wyatt “Bu konu, bugüne kadar yaptığımız en büyük espor yatırımı olacak ve büyüyen elektronik sporlara olan güvenimizi gösterecek. Bugün 100 milyonlarca oyun Youtube’u izliyor ve takip ediyor. ECS’nin gelir paylaşımlı yapısı tüm oyuncuların sesi olacağı kanaatindeyiz. Zaten Espor oyuncularının Youtube’da klipleri, tekrar yayınları ve maçların önemli anlarını izlediğini biliyorduk, şimdi bunları canlı olarak gerçekleştireceğimiz için heyecanlıyız diyor.

Bakalım Youtube, Twitch’ten bu tür organizasyonların yayınlarını çalabilecek mi yoksa hala en büyük canlı yayın platformu olan Twitch Youtube ile rekabetinde üstün mü gelecek, hep birlikte göreceğiz. Ama FaceIt’in Youtube’u seçmesi, önümüzdeki günlerde farklı organizasyonların da Youtube tarafına kaymasına neden olabilir.