Ana Sayfa Global Haberler Palmer Luckey OculusVR ve Facebook’tan Ayrıldı

Palmer Luckey OculusVR ve Facebook’tan Ayrıldı

1594
Palmer Luckey OculusVR ve Facebook
Palmer Luckey OculusVR ve Facebook'tan Ayrıldı

Palmer Luckey OculusVR ve Facebook ile ilişkisini kesti! Oculus Rift’i kuran ve sanal gerçeklik endüstrisini canlandıracak bir çok krediyi sağlayan Palmer Luckey, UploadVR’ın haberine göre OculusVR ve Facebook’tan ayrıldı. Facebook ve Luckey, bu ayrılığın detaylarını henüz paylaşmasa da sosyal medyada uzun zamandır VR’ın babası olarak nitelendirilen Luckey hakkında herhangi bir paylaşım yapılmıyor. Farklı etkinliklerde Facebook, Luckey’i hiçbir şekilde mentionlamıyor ve bahsetmiyor.

Oculus sözcüsü UploadVR’a yaptıı açıklamada, “Palmer’i her zaman özleyeceğiz “diyerek bu ayrılığı doğruluyor. “Palmer’ın mirası Oculus’un öncesine dayanır. Onun yaratıcı ruhu modern VR devrimini başlattı ve bir endüstri olışmasına yardımcı oldu. Oculus ve VR için yaptığı her şeye minnetarız ve ona en iysini diliyoruz” dedi.

Luckey kariyerine “muhteşem çocuk” sıfatıyla başlamıştı. O sadece 24 yaşında VR alanındaki en büyük şirketlerinden birini geliştirdi ve Facebook’a 2 milyar dolara sattı. Fakat ABD seçimlerinde Donald Trump’ı desteklediğini gösteren gazete başlıklarına konu olmuş ve karşı ekipten biriyle ilgili hakaret ettiği yazılmıştı.

Luckey bu siyasi eylemin ardından Eylül ayında basının karşısına çıktı ve özür diledi. Fakat o zamandan beri açıklama yapmaktan çekindi ve Facebook ve ya Oculus’tan bahsetmedi. Şimdi her iki tarafta en azından bir mola almış gibi gözüküyor. Bakalım Luckey’nin bundan sonraki adımları ne olacak, en azından OculusVR’ı kuran bu dahi çocuğun yerinde durmayacağını tahmin ediyoruz.