Ana sayfa Global Haberler Super Smash Bros. Direktörü Masahiro Sakurai Yarı Emekli Oldu

Super Smash Bros. Direktörü Masahiro Sakurai Yarı Emekli Oldu

15
Super Smash Bros. Direktörü Masahiro Sakurai Yarı Emekli Oldu

Super Smash Bros. direktörü Masahiro Sakurai yeni bir röportajda “yarı emekli” olduğunu söyledi.

Röportajda “Sakurai yarı emekli olduğunu doğruluyor,” diye özetliyor çevirmen. “Ne de olsa 52 yaşında. Smash for 3DS / Wii U ve Ultimate için tam 9 yılını, aktif geliştirme sürecinde geçirdi. Sakurai, tam zamanlı olarak sürekli oyun yapmaya devam ederse, farkına varmadan hayatının sona ereceğini hissetti.”

Sakurai’nin sağlık durumunun iyi olduğunu ve şu anda oyun tasarımıyla ilgili ipuçlarını paylaştığı yeni YouTube kanalını yürütmenin yanı sıra, hafta sonlarını “dinlenerek” geçirdiğini de eklediği bildiriliyor.

Super Smash Bros. Direktörü Masahiro Sakurai Yarı Emekli Oldu

Oyun tasarımcısı daha önce geçtiğimiz yaz yayınlanan son Famitsu köşe yazılarından birinde emekli olabileceğinin ipuçlarını vermişti.

Sakurai yazısında Super Smash Bros Ultimate’in son DLC karakterinin tamamlanmasının ardından, oyun geliştirme sonrasındaki hayatını değerlendireceğini ve erken emeklilik fikrinin kendisine cazip gelebileceğini belirtmişti.

Köşe yazısının çevirisinde Sakurai, çalışmalarının ne kadar süre boyunca devam edeceği sorusunun ucunun halen açık olduğuna inanıyor. Ayrıca oyun geliştiricilerinin ne kadar genç olduğuna ve eğlence sektöründeki insanların ne kadar yetenekli olduğuna dikkat çekerek devam ediyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Ultimate’in son DLC karakteri, Kingdom Hearts serisiyle tanıdığımız Sora karakteriydi. Bu gelişme ile birlikte oyuna, toplam 11 yeni karakterin eklenmesi planının tamamlandığına işaret ediyordu.

Super Smash Bros. Direktörü Masahiro Sakurai Yarı Emekli Oldu

O sırada, oyunun yönetmeni seriye başka girişler yapmayı düşünmediğini söyledi.

“Kullanıcıları hayal kırıklığına uğratma riskini göze alarak başka bir Smash Bros. oyunu çıkarıp çıkarmayacağımızı düşünmem gerekiyor” diye belirtti.

Röportajın ilerleyen bölümlerinde Sakurai, Smash Bros. serisinin, kendisi olmadan devam edebileceğine inanmadığını söyledi.

“Smash Bros’u bensiz üretmenin herhangi bir yolunu göremiyorum” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, bunu başkasına bırakmak isterdim ve aslında bunu denedim ama işe yaramadı.”

Şöyle devam etti: “Eğer seriye devam edeceksek, Nintendo ve benim, devam oyununu nasıl başarılı bir şekilde yapabileceğimizi tartışmamız, ciddi bir şekilde düşünmemiz gerekiyor.”

Uzun bir oyun serisine, Smash Bros. Ultimate ile birlikte nokta koyulmuş olma ihtimali çok yüksek gibi gözüküyor. Fakat Sakurai’nin açıklamalarına bakarsak bu durumun gene de tam bir netliğe sahip olmadığını, bir devam oyunu fikrinin belirli şartlara bağlı olarak geliştirebileceğini belirttiğini görüyoruz.