Ana Sayfa Global Haberler Far Cry Oyununun Eski Patronu, Blizzard’ın Yeni Hayatta Kalma Oyununu Yönetiyor

Far Cry Oyununun Eski Patronu, Blizzard’ın Yeni Hayatta Kalma Oyununu Yönetiyor

184
Far Cry Oyununun Eski Patronu, Blizzard'ın Yeni Hayatta Kalma Oyununu Yönetiyor

Ubisoft’un eski Far Cry oyununun patronu olan Dan Hay’in, Blizzard’ın yeni hayatta kalma oyununun başına geçtiği açıklandı.

Hay, Montreal stüdyosunda geçirdiği on yılın ardından geçtiğimiz yıl Ubisoft’tan ayrılmış ve en başarılı döneminde Far Cry serisini yönetmekle görevlendirilmişti. Blizzard’ın Perşembe günü yayınladığı yıl sonu güncellemesinde, Hay’in, yeni IP’sini yönetmek üzere şirkete katıldığı açıklandı.

Blizzard, Hay için “Overwatch’tan bu yana ilk yeni IP’mizi hazırlarken bu türe Blizzard büyüsünü aşılayan ekibe liderlik edecek” dedi. “Ekibin büyüklüğü bu yıl iki katına çıktı ve yeni yılda daha da büyütmek istiyoruz!”

Hay, Ubisoft’a serinin bugüne kadarki en yüksek puanlı oyunu olan Far Cry 3’ün yapımcılığının yapıldığı zamanlarda katılmıştı ve Blood Dragon, Far Cry 4, Primal, Far Cry 5 ve New Dawn da dahil olmak üzere, o zamandan bu yana neredeyse serideki her oyunda rolünü sürdürdü.

Far Cry Oyununun Eski Patronu, Blizzard'ın Yeni Hayatta Kalma Oyununu Yönetiyor

Blizzard bu yılın başlarında PC ve konsollar için bir “AAA hayatta kalma oyununu” duyurdu ve bu projeyi “Blizzard’ın yarattığı diğer dünyalardan daha farklı bir dünya” olarak tanımladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Blizzard olarak bir sonraki maceramıza atılıyoruz. PC ve konsollar için yepyeni bir hayatta kalma oyununa ev sahipliği yapan yepyeni bir evrene doğru yolculuğa çıkıyoruz.”

Blizzard, bu evrenin “henüz tanışmadığımız kahramanlarla, henüz anlatılmamış hikayelerle ve henüz yaşanmamış maceralarla dolu bir yer” olduğunu da sözlerine ekledi. “Keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir olasılıklar diyarı.”

Oyuna eşlik eden bir konsept çiziminde, iki gencin şehirdeki kasvetli evlerinden yemyeşil bir fantezi dünyasına açılan bir geçide rastladıkları görülüyor.

Far Cry Oyununun Eski Patronu, Blizzard'ın Yeni Hayatta Kalma Oyununu Yönetiyor

Bu hayatta kalma oyununun Ubisoft’un Far Cry serisine ne kadar benzeyeceğini ve kendini nasıl farklılaştıracağını göreceğiz. Yepyeni bir IP’yi piyasaya sürmek, video oyun endüstrisinde oldukça zor bir görev olabilir. Ancak bu hamleler Blizzard’ın projeye zaten çok güvendiğini gösteriyor. Ne yazık ki, oyunun henüz bir adı bile yok, bu da daha fazla bilgi için uzun süre bekleyebileceğimiz anlamına geliyor. Şimdilik, Far Cry hayranları ve Blizzard hayranları daha fazla bilgi edinmek için sabırla beklemek zorunda kalacaklar.

Şirket şu anda personel alımı yapıyor ve projedeki sanat, tasarım ve mühendislik rollerini doldurmaya çalışıyor.