Ana sayfa Türkiye'den Haberler Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı

Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı

2975
Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı
Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı

Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı! – Hubogi Muhteşem Yüzyıl, Kösem, Çalı Kuşu gibi hem Türkiye hem de global televizyon yayıncığı dünyasında oldukça ses getirmiş projelere imza atan TİMS&B’nin yapımcılığını üstlendiği ve STAR TV’de yayınlandığı her bölümü ile reyting rekorları kıran efsaneleşmiş dizi SÖZ ’ün mobil oyunu App Store ve Play Store’da yerini aldı.

Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı

Oyun Stüdyosu İnteraktif Teknolojiler yapımı mobil oyun hem iOS, hemde Android platformları için yayınlandı. 12 kişiden oluşan bir çalışma ekibi tarafından geliştirilen mobil oyun, 6 ay süren çalışma sonucunda oyun severlere sunuldu.

Aksiyon ve strateji tarzındaki oyun 24 saat içerisinde birçok oyun kategorisinde zirveye yerleşti. Oyunda yer alan karakterler dizi karakterleri olan Özel Kuvvet Tim komutanı Yavuz (Tolga Sarıtaş), Avcı (Burak Sevinç), Keşanlı (Görkem Sevindik), Hafız (Mustafa Yıldıran), Karabatak (Eren Vurdem), Çaylak (Aytaç Şaşmaz) ve Aşık (Doğukan Polat) karakterlerinden oluşuyor.

Oyunun yapımcılığını da 2009’dan bu zamana 25 milyondan fazla oyuncunun oynadığı, her ay 1 milyonun üzerinde tekil oyuncunun aktif olarak oynamaya devam ettiği, Türkiye’nin en büyük ve en eğlenceli sanal dünya oyunu Sanalika‘nın yaratıcısı Oyun Stüdyosu üstlenmiş durumda. Oyun Stüdyosu hem Türkiye’de hem de global oyun endüstrisi içerisinde almış olduğu önemli başarı ve ödüller ile uzun süre hakkında söz ettirmiş bir oyun firmasıdır.

Söz Dizisinin Mobil Oyunu Çıktığı İlk Hafta Rekor Kırdı! SÖZ oyunu uygulama marketlerde yerini almasının üzerinden henüz 1 hafta geçmeden App Store’da tüm kategoriler içerisinde “Ücretsiz En Popüler Uygulamalar” sıralamasında 3., “Tüm Oyunlar”,”Aksiyon Oyunları” ve “Strateji Oyunları” kategorilerinde de 1. olmayı başardı. Aynı başarı Play Store’da da elde edilmiş. Play Store’da tüm kategoriler içerisinde “Trend Olanlar” ve “Ücretsiz En Popüler Oyunlar” sıralamasında 1. sırada yer almaktadır.
SÖZ oyunu Türkiye’de televizyonda yayınlanan bir dizinin kapsamlı bir şekilde oyununun yapılması konusunda da bir ilke imza attı.

 

Oyunu aşağıdaki linklerden indirip siz de oynamaya başlayabilirsiniz.

App Store:
http://bit.ly/soz-apple

Play Store:
http://bit.ly/soz-google

Web:
http://sozoyna.com

Tanıtım Videosu:
https://youtu.be/vwSaryL0ewE