Ana sayfa Global Haberler Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı!

Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı!

1569
Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı!
Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı!

Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı! – Hubogi Geçtiğimiz aylarda Epic Games’in geliştiricisi olduğu Fortnite Battle Royale oyunu için hile konusunda ciddi yaptırımlar uygulayacaklarını açıklamışlardı. Daha sonra şirket hile yapan iki oyuncuya dava açtı. İlginç bir detay ise Epic Games’in dava açtığı oyunculardan biri daha 14 yaşında. Olayla ilgili gencin ailesi kararlı gözükürken şirketin bu tutumu karşısında haklarını savunacaklarını belirtti.

Yasal olmayan bir durumla karşı karşıya kalan Epic Games, dava açtığı oyuncuların gerçek kimlikleri konusunda bir bilgisi olmadığı reşit olmayan bir çocuğa dava açmanın yasal olmadığı konusundan belli gibi gözüküyor. Ancak olayı karmaşık yapan konu ise çocuğun annesinin suçlu olarak Epic Games’i görmesi. Hakları konusunda oldukça bilinçli olan anne şirket hakkında reşit olmayan bir çocuğun ebeveyn izni olmadan Fortnite oynaması, izinsiz şekilde oğlunun isminin açıklanması gibi sebeplerden şirketi suçluyor.

Epic Games tarafı ise bu iddialara karşı açılmış olan davaların sebebi olarak hile kullanımı değil Youtube telif ihlali olduğunu belirtti. Epic Games sözcüsü yapmış olduğu açıklamada “Şirketimiz bu dava ile Fortnite Battle Royale hilelerini ve istismarlarını ortaya çıkaran ve tanıtan Youtube videolarının yayından kaldırılmasına karşı dava açmıştır. Daha öncede belirttiğimiz gibi hileyi ciddiye alıyoruz ve oyunlarımızda oyuncuların eğlenceli, adil ve rekabetçi bir ortam sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Fortnite 14 Yaşındaki Çocuğa Dava Açtı! Dava açılan kişinin 14 yaşında bir çocuk olması ve birçok açık yüzünden Epic Games büyük ihtimalle bu davadan olumlu bir sonuç ile çıkamayacak gibi gözüküyor. Her şeyin sonunda büyük tepkilerle karşılaşmamak için şirketin davadan vazgeçeceği tahmin ediliyor. Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde taraflardan resmi birer açıklamada yapılacağı tahmin ediliyor.