Ana Sayfa Global Haberler Sega, Two Point Studios’u Satın Aldı

Sega, Two Point Studios’u Satın Aldı

1016
Sega, Two Point Studio’yu Satın Aldı
Sega, Two Point Studio’yu Satın Aldı

Global pazarda daha büyük adımlar atmak isteyen Sega, Avrupa pazarında çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Sega Europe çalışması ile Searchlight kuluçka programı sonucunda Two Point Hospital oyunu geliştiricisi olan Two Point Studios’un satın alındığı açıklandı.

Son iki yıldır yayıncılığını yaptığı Two Point Studios’u satın alan Sega böylece kurmuş olduğu Searchlight programında ilk meyvelerini almaya başladı. Sega Europe tarafından kurulan ve yeni geliştirici ekipler bulup destekleme amacına sahip Searchlight çalışmaları Sega için olumlu sonuçlar vermeye başlamış gibi gözüküyor.

Sega Europe başkanı Gary Dale satın alma haberi ardından yaptığı açıklamasında, “Her ne kadar yeni bir stüdyo olsa da dünya genelinde büyük işler başaran Two Point Studios ile işbirliği yapmak için hızlı olmamız gerekliydi. Büyük yetenekler barındıran bu stüdyo yatırımcıların dikkatini çekmeye başlamıştı ve bizde elimizi çabuk tutarak bu satın almayı gerçekleştirdik” sözlerine yer vererek Two Points hakkında övgülerini gizlemedi.

Mark Webley ve Gary Carr’ın kuruculuğunda 2016 yılında piyasaya giren Two Point Studios, çıkarmış olduğu Two Point Hospital oyunu ile kısa sürede önemli başarılar elde etti. Sega çatısı altında gelecekte neler yapacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.