Ana Sayfa Global Haberler Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı

Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı

1277
Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı
Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı

Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı! 31 Mart tarihiyle sona eren mali yıla ilişkin Capcom tarafından rapor geçtiğimiz gün yayınlandı. Her yıl daha da iyi sonuçlar ile raporlarda yer alan Capcom bu yılı rekor denilebilecek bir performans ile kapattı.

12 milyon satış rakamı ile Monster Hunter World Capcom için en çok satış yapan oyun niteliğinde devam ediyor. Öte yandan Resident Evil 2 Remake’de 4 milyon satış rakamı ile bu yıl şirketi güldürecek bir performans sergiledi. Resident Evil dışında şirketin satışlarından memnun olduğu bir diğer oyun ise Devil May Cry 5 oldu. 2 milyona yakın satış rakamı ile ciddi bir başarı yakalayan oyun Capcom’un geçtiğimiz mali yılında başarılı performansına doğrudan etki ediyor. Raporda Megaman 11, Street Fighter 30th Anniversary Collection gibi oyunların başarıları da gözden kaçmıyor.

Capcom Mali Yıl Raporlarını Açıkladı! Mali yıl raporuna göre Capcom’un net satışları bir önceki mali yıl raporuna göre %5,8 oranında artış göstermekte ve 5.6 milyar dolar artış göstermiş durumda. İşletme gelirleri bakımından ise Capcom önceki döneme göre %13,1 oranında artış sağlamış durumda. Küresel ölçekte büyümeyi hedefleyen Capcom batı pazarında da hamleler yapmaya hazırlanıyor.