Ana Sayfa Global Haberler Microsoft The Initiative Studio’ya Takviye Yaptı

Microsoft The Initiative Studio’ya Takviye Yaptı

1088
Microsoft The Initiative Studio’ya Takviye Yaptı
Microsoft The Initiative Studio’ya Takviye Yaptı

Microsoft The Initiative Studio’ya Takviye Yaptı! Microsoft çatısı altındaki The Initiative Studio önemli bir ismi daha kadrosuna dahil etti. Naughty Dog’dan tanıdığımız oyun tasarımcısı pozisyonundaki Robert Ryan artık Microsoft çatısı altında çalışmalarını sürdürecek.

Microsoft’un önemli bir takviyeyi bünyesine dahil ettiğini söylemek sanırım yanlış olmaz. Geçtiğimiz yıl duyurdukları birinci parti stüdyosu The Initiative için tecrübeli isimlerin transferi devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda God of War ekibinden transferler yapan Microsoft geçtiğimiz günlerde ise Naughty Dog ekibinden oyun tasarımcısı Robert Ryan’ı kadrosuna dahil etti.

Geçtiğimiz 6 yıl boyunca Naughty Dog çatısı altında çalışmalarını sürdüren Robert Ryan, The Last of Us ve Uncharted 4 gibi oyunların yapımda önemli rollerde yer almıştı. Ryan The Initiative Studio bünyesinde ise sistem tasarımcısı olarak yer alacak. Her yeni transfer ile beklentilerin arttığı The Initiative Studio için ilerleyen aylarda büyük bir yapım ile karşımıza çıkmaları sürpriz olmayacak gibi duruyor. Microsoft’un yaz aylarında yeni yapımları hakkında resmi açıklamalar yapması da bekleniyor. Özellikle bu çalışmaların arasında birinci parti stüdyo olan The Initiative Studio’nun da yer alacağı tahmin ediliyor.