Ana sayfa Global Haberler Riot Games, Junta de Andalucía ile Anlaştı

Riot Games, Junta de Andalucía ile Anlaştı

29

Riot Games, Junta de Andalucía ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Oyun geliştiricisi Riot Games, 2023 VALORANT Champions için İspanya bölgesel hükümeti Junta de Andalucía ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bunun sonucunda, hükümetin Turizm, Kültür ve Spor Departmanı, sezon sonu VALORANT etkinliği sırasında Endülüs bölgesini tanıtacak.

Etkinlik süresince Endülüs’ün turizm markası İngilizce yayın akışında yer alacak. Resmi olarak 6 Ağustos’ta başlayan ve 26 Ağustos’a kadar sürecek olan yayınlar sırasında logosu görünecek.

Junta de Andalucía, espor sektörüne ilk adımını atıyor.

Riot Games ile yapılan ortaklık Junta de Andalucía’nın espor sektörüne ilk adımını atması anlamına geliyor. Özellikle bölge, VALORANT Champions’da yarışan 16 takımdan biri olan İspanyol espor organizasyonu Giants Gaming’e ev sahipliği yapıyor.

VALORANT Champions, Riot Games’in üç VCT franchise liginden en iyi takımların ve en iyi Çin organizasyonlarının şampiyon olma ve 2,25 milyon dolarlık (~ 1,77 milyon £) ödül havuzundan pay alma şansı için yarışmasına sahne oluyor.

Junta de Andalucía, VALORANT Champions’ın 11. ortağı oldu. Kadrosunda telekomünikasyon şirketi Verizon ve enerji içecekleri markası Red Bull gibi isimler yer alıyor.

Etkinlik öncesinde Riot Games, ikinci VALORANT Masters turnuvasının 2024 yılında Şangay’da düzenleneceğini açıkladı.

Riot Games EMEA Espor Ortaklıkları Başkanı Eva Suárez anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “VALORANT Champions için Junta de Andalucía ile ortaklık yapmaktan ve yılın en büyük VALORANT etkinliği için logolarını İngilizce yayına entegre etmekten heyecan duyuyoruz.

“Çeşitli şehirleri, kumsalları, köyleri, sıradağları, güçlü müzik sahnesi ve harika yerel mutfağıyla Endülüs, VALORANT Champions’ın sona ermesinin ardından dinlendirici bir tatilin tadını çıkarmak isteyen kıtanın dört bir yanındaki espor hayranları için harika bir yer.”