Ana Sayfa Global Haberler Call of Duty: Modern Warfare 3 Resmi Olarak Duyuruldu

Call of Duty: Modern Warfare 3 Resmi Olarak Duyuruldu

134

Modern Warfare 3 resmi olarak duyuruldu ve oyunun çıkış tarihi belirtildi.

Bir dizi sızıntının ardından Activision, yayınlanan tanıtım fragmanı aracılığıyla Modern Warfare’in yenilenen serisine eklenecek olan Modern Warfare 3’ü resmi olarak duyurdu. Oyunun çıkış tarihi ise 10 Kasım olarak belirtildi.

2017’deki WWII ve 2014’teki Advanced Warfare’in arkasındaki stüdyo olan Sledgehammer Games, Pazartesi günü tanıtım fragmanını yayınladı ve görünüşe göre bu yılki Call of Duty oyununun Sledgehammer tarafından geliştirildiği yönündeki haberler doğrulanmış oldu.

Aşağıda yer alan videodan oyunun tanıtım fragmanına göz atabilirsiniz:

Activision geçtiğimiz ay Modern Warfare 2 üzerinden satın alınmış operatörler, silahlar ve paketlerin bir sonraki oyuna taşınacağını söylediğinde Modern Warfare 3’ün çıkacağı anlaşılmıştı.

Başlangıçta Modern Warfare 3’ün MW2 için bir DLC olarak geliştirildiği iddia ediliyor.

Şubat ayında Bloomberg, Activision’ın bu yıl büyük bir Modern Warfare 2 genişlemesi yayınlamayı planladığını, ancak DLC’nin tam bir oyuna dönüştüğünü iddia etmişti.

Projeye aşina olan kişilere atıfta bulunan haber, Activision’ın Modern Warfare 3 için “bağımsız, tam fiyatlı bir sürüm ve aynı zamanda Modern Warfare II’nin bir uzantısı gibi” hissettiren bir oyun yaptıklarını iddia etti. Yani görünüşe bakılırsa seriye yenisi eklenecek olan bu oyun bir DLC gibi hissettirecek.

Modern Warfare 2’deki haritalar ve modlar yeni oyuna taşınacak. Ayrıca Modern Warfare 2’de yer alan silahları da bir sonraki oyunda göreceğiz. 17 Ağustos’ta Warzone’da yer alacak etkinlikte MW3 hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Etkinliği kaçırmamanızı öneririz.

Peki sizler Modern Warfare 3 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda düşüncelerinizi bekliyoruz.