Ana sayfa Global Haberler Razer, AD Gaming ile Ortaklık Kurdu

Razer, AD Gaming ile Ortaklık Kurdu

36

Razer, AD Gaming ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Küresel oyun çevre birimleri markası Razer, oyun geliştirme endüstrisinin büyümesine yardımcı olmaya odaklanan ve Abu Dabi merkezli bir girişim olan AD Gaming ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık kapsamında Razer, AD Gaming tesislerinde Gaming Zone adında bir oyun alanı oluşturacak ve burada bir dizi Razer çevre birimi, donanım ve diğer ürünler satışa sunulacak. Razer ayrıca AD Gaming girişiminin bir parçası olan oyun geliştirme şirketlerine indirimler sağlayacak.

AD Gaming (Abu Dhabi Gaming’in kısaltması) Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti ve diğer birçok hükümet ve ticari kuruluş tarafından ortaklaşa oluşturulan yeni bir girişimdir. AD Gaming’e göre amaç, Abu Dabi’yi tüm oyun endüstrisi işletmeleri için tercih edilen bir numaralı yer haline getirmek ve yerel yeteneklere destek ve yardım sağlamak. Ayrıca AD Gaming, Abu Dabi şehrinde espor etkinlikleri düzenlemeye de odaklanmış durumda.

Girişim, oyun geliştirme şirketlerine ofis açmaları ve küresel şirketlere ülkede alan açmaları için alan sağlıyor. Girişim geçmişte Unity ve Nvidia gibi şirketlerin yanı sıra oyun yayıncılığı şirketi SAWA Group ile de ortaklık kurdu.

Bu işbirliği iki farklı bölüme odaklanıyor.

Razer ile yapılan işbirliği iki farklı bölüme odaklanıyor. Bunlardan ilki, Razer tarafından oluşturulan ve tamamen Razer tarafından donatılan bir test ve etkinlik alanı olan Gaming Zone. Buna sandalyeler, bilgisayar kasaları ve çevre birimleri de dahil. AD Gaming’e göre bu alan oyun geliştirme şirketleri tarafından oyun yapılarını test etmek, simülasyonlar yürütmek ve etkinliklere ev sahipliği yapmak için kullanılacak.

Ortaklığın diğer kısmı ise oyun geliştirme şirketlerine odaklanıyor. Bu ortaklığın bir parçası olarak Razer, girişimlere ve işletmelere yüzde 10 ila 30 arasında değişen indirimlerle indirimli donanım ve çevre birimleri sunacak. Ürünler, daha iyi ölçeklenmelerine yardımcı olmak amacıyla ilgilenen tüm şirketler için mevcut olacak. Elbette bu, Razer’ın ürün satmasına da yardımcı oluyor. Şirket, ürün listesinin düzenli olarak güncelleneceğini ve Razer’ın en yeni ürünlerini içereceğini belirtti.

AD Gaming Oyun ve Espor Başkanı Sultan Al Riyami şu yorumda bulundu: “Sektörün en tanınmış markalarından birini daha topluluğumuza getirerek, üyelerimize gerçekten eşsiz bir hizmet sunarken, aynı zamanda Abu Dabi’nin küresel oyun devleri için sahip olduğu çekim gücünü de gösteriyoruz.”