Ana sayfa Global Haberler NBA 2K, One Up ile Çok Yıllı Anlaşma İmzaladı

NBA 2K, One Up ile Çok Yıllı Anlaşma İmzaladı

41

Oyun geliştiricisi 2K, One Up’ın çok yıllı bir anlaşmayla NBA 2K serisinin resmi on-demand espor platformu olduğunu duyurdu.

Ortaklık, serinin bir sonraki oyunu NBA 2K24’ün 8 Eylül 2023’te piyasaya sürülmesiyle başlayacak.

Yapılan açıklamaya göre One Up, oyunun piyasaya sürülmesinin ardından bir dizi ücretsiz çevrimiçi turnuvaya ev sahipliği yapacak. Sonuç olarak, bu ortaklık NBA 2K’daki amatör oyunculara rekabetçi oyun turnuvalarına katılmaları için bir yol sağlayacak.

Ayrıca platform, NBA 2K’nın oyun içi promosyonlarından ve sosyal medyadan yararlanarak farkındalığı ve katılımı artırmaya yardımcı olacak.

One Up 2019 yılında Brandon Pitts tarafından kuruldu.

2019 yılında Pitts, One Up’ı kurdu ve Play One Up uygulaması ile oyuncuların bire bir eşleşmelerde veya turnuva oyunlarında becerilerinden para kazanmalarını sağladı.

One Up CEO’su Brandon Pitts platformu, oyuncuların yeteneklerini sergilerken aynı zamanda ödüller kazanabilecekleri bir yol olarak lanse etti. “Günün sonunda, oyuncular becerilerini sergilemek için rekabet etmek istiyorlar ve şimdi bunu yapabilir ve profesyoneller gibi kazanabilirler” dedi.

One Up’ın halihazırda 750.000 kayıtlı oyuncuya sahip olduğu ve 20 milyon dolardan (~15,6 milyon £) fazla ödeme yaptığı da belirtildi.

NBA 2K24 için potansiyel ödül havuzları konusunda ise One Up’ın “bunu Eylül ortasında açıklamaya niyetli olduğunu” ekledi.

Ortaklığın nasıl gerçekleştiğini açıklayan Pitts, basketbol oyuncusu LaMelo Ball ile geçen yıl gerçekleştirilen bir işbirliğine işaret etti: “Charlotte Hornets’ten LaMelo Ball, hayranları ve takipçileri için 25.000 $ ödül havuzlu büyük bir turnuva düzenlemek istedi ve Puma sponsor oldu.

“Bu finalistler özel bir jetle uçma şansına sahip oldular ve bu da 2K’nın dikkatini çekti. Böylece LaMelo ile yaptığımız işbirliği sayesinde bizim çalışmalarımızın farkına vardılar. Sonunda nasıl ortaklık yapabileceğimiz konusunda görüşmeler yaptık ve bu görüşmeler sonunda ortaklığa yol açtı.”

NBA 2K, NBA 2K Ligi aracılığıyla halihazırda yerleşik bir espor unvanı. Pitts, ligin One Up’ın turnuvalarından bağımsız ve ayrı olarak faaliyet göstermeye devam edeceğinin altını çizdi.