Ana sayfa Global Haberler PAX South Tamamen İptal Edildi!

PAX South Tamamen İptal Edildi!

23
pax-south-tamamen-iptal-edildi

PAX South Tamamen İptal Edildi! COVID-19 salgını yüzünden bir etkinlik daha iptalini resmi olarak duyurdu. ReedPOP tarafından yapılan açıklama sonrasında PAX South’un iptal edildiği ve etkinliğin geri dönüp dönmeyeceği konusunun belirsiz olduğu belirtildi. Organizatörler iptal sebebi olarak COVID-19 salgınını ve etkinlikte bir büyüme reaksiyonu yaşanamamasını göstermişlerdi.

Diğer PAX etkinliklerinin katılımcı sayısını devamlı artırdığı ve bazılarının dünyanın dört bir tarafından yüzbinlerce davetliyi çektiğini ancak PAX South’un 2015’ten bu yana herhangi bir gelişme kaydedemediği ve katılımcı konusunda yerinde saydığı belirtildi. “2004 yılında gerçekleştirilen ilk PAX etkinliğinde beklenti en fazla yüz kadar yerli katılımcı şeklindeydi. Ancak 3000’den fazla tutkulu hayranın bizler ile birlikte olacağını rüyamızda bile göreceğimize inanmazdık.”  Şeklinde başlayan mesajın devamında ReedPOP’un bu zor kararı alma konusunda zorunda kaldıklarını anlatıyor.

pax-south-tamamen-iptal-edildi-2

PAX South Tamamen İptal Edildi!

San Antonio’da düzenlenen ilk PAX South daha çok indie geliştiricilerin ilgisini çekmişti. Takip eden yıllarda da bu şekilde devam eden PAX South’un iptal haberi en çok küçük geliştiricileri hayal kırıklığına uğrattı. Her ne kadar tekrar düzenlenebileceği belirsiz olsa da açıklama gerekli koşulların tekrar oluşması durumunda düzenlenebileceği havasını yansıtıyor. İndie oyun geliştiriciler için büyük bir fırsat olarak görülen PAX South şimdilik askıya alındı diyebiliriz. PAX South ve çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.