Ana sayfa Global Haberler League of Legends: Wild Rift Gelirleri Rekor Kırıyor!

League of Legends: Wild Rift Gelirleri Rekor Kırıyor!

21
league-of-legends-wild-rift-gelirleri-rekor-kiriyor

League of Legends: Wild Rift Gelirleri Rekor Kırıyor! League of Legends markasının mobil platformdaki oyunu Wild Rift’te rekor kırmaya devam ediyor. Riot Games’in en değerli yapımı olan oyun mobil platformda 150 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği belirtildi. App Annie tarafından yayınlanan raporda League of Legends: WildRift pazardaki ilk yılında 150 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Markanın isminin de yardımı ile mobil MOBA oyunun büyük bir başarı elde etti.

Sensor Tower’ın sektörel öngörü stratejistleri arasında yer alan Craig Chapple, oyunun başarının ardında sadece elde ettiği gelir değil, son derece rekabetçi mobil MOBA pazarındaki duruşu da etkili olduğunu belirtti. Chapple konu ile ilgili ayrıca “Tencent yapımı Honor of Kings oyununun yakın zamanda App Store ve Google Play üzerinden dünya çapında 10 milyar dolarlık ömür boyu oyuncu harcamasını aştı. Bu arada Mobile Legends, 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti. ABD, Mobile Legends’ın en büyük gelir pazarı olmasına rağmen özellikle Güneydoğu Asya’da popüler olduğunu kanıtlamıştı.”

League of Legends: Wild Rift Gelirleri Rekor Kırıyor! Mobil MOBA oyunları arasında en iyi performans gösteren yapımlar çoğunluk ile Asyalı geliştiriciler tarafından geliyor. Ancak Wild Rift bu konuda bir istisna olarak karşımıza çıkıyor. ABD merkezli Riot Games yapımı oyunda oldukça başarılı bir performans ile karşımızda. Rapordaki diğer verilerde ise Wild Rift gelirlerinin büyük bir çoğunluğunun oyun içi kozmetik satışlarından elde edildiği belirtiliyor. Ayrıca raporda oyunun en hızlı dönüm noktasına ulaşan ikinci yapım olduğu da belirtiliyor. Bu alandaki ilk yapım 249 günlük rekor süre ile Honor of Kings olmuştu. League of Legends: Wild Rift ve çok daha fazla oyun endüstri haberi için Hubogi sayfasını takipte kalın.