Ana sayfa Global Haberler Blizzard, BlizzCon 2021 Etkinliğinin İptalini Duyurdu!

Blizzard, BlizzCon 2021 Etkinliğinin İptalini Duyurdu!

23
blizzard-blizzcon-2021-etkinliginin-iptalini-duyurdu-2

Blizzard, BlizzCon 2021 Etkinliğinin İptalini Duyurdu! Merkezi Kaliforniya olan video-oyun geliştiricisi olan Blizzard Entertainment, “BlizzCon 2021” etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı. Dünyaca bilinen oyun stüdyosu, 2022 yılının başlarında ayrıca bir telafi etkinliği düzenleyeceğine işaret etti. Konuya ilişkin açıklamalarda, COVİD-19 salgını ile alakalı devam eden sürecin etkinliğin gerçekleştirilmesini oldukça zorlaştırdığına dikkat çekildi.

BlizzCon, her sene düzenli olarak Blizzard Entertainment tarafından gerçekleştiriliyordu. Etkinlik tüm dünyada ilgiyle takip ediliyordu. Şirket; geleneksel video-oyunu konferansında daha öncelerde birçok kez StarCraft, Diablo ve Warcraft gibi popüler oyunlar tanıtım ve gelişimi ile ilgili bilgiler aktarmıştı.

blizzard-blizzcon-2021-etkinliginin-iptalini-duyurdu-3

Blizzard Entertainment’in baş yapımcısı olan Saralyn Smith; konu ile ilgili açıklamalarında yüz yüze bir BlizzCon etkinliğini hayata geçirmenin, aylar süren bir hazırlık süreci gerektiren uzun ve karmaşık bir yolculuk olduğunu dile söyledi. Smith, açıklamasında ayrıca güncel olarak Kasım ayında istedikleri türden bir etkinliği hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları hazırlık sürecine pandemi sebebiyle geç kalmış olduklarını dile getirdi.

2022’de bir telafi etkinliği olabilir

Blizzard, 2022 yılının başlarında karma bir BlizzCon etkinliği düzenleyecek. Aktarılan detaylara göre; Blizzard, 2022 yılının başlarında hem yüz yüze hem de çevrimiçi katılım ögelerini içerecek olan küresel bir BlizzCon etkinliği yapacak. Öte yandan ise; BlizzCon 2020’nin iptalini telafi etmek amacıyla Blizzard, bu yılın Şubat ayı içerisinde etkinlik gerçekleştirmişti. Etkinliğe sadece, çevrimiçi katılım sağlanmıştı. Şirket, etkinlikte ‘Diablo II: Resurrected’ ve ‘World of Warcraft: Burning Crusade Classic’i görücüye çıkarmıştı. Ayrıca BlizzConline,  Diablo IV gibi daha öncelerde piyasaya sürülmüş oyunlarla ilgili güncelleme duyurularına da ev sahipliği yapmıştı. Smith, gelecek yıl düzenlenecek olan etkinliğin çevrimiçi bileşenlerinin BlizzConline ile benzerlik göstereceğini ima etti. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgilerin kısa bir zamanda yayınlanacağını da belirtti.