Ana sayfa Global Haberler Overwatch Karakteri Symmetra’nın Otistik Olduğu Ortaya Çıktı!

Overwatch Karakteri Symmetra’nın Otistik Olduğu Ortaya Çıktı!

1228
Overwatch Karakteri Symmetra
Overwatch Karakteri Symmetra'nın otistik olduğu ortaya çıktı

Overwatch karakteri Symmetra ile ilgili önemli bir haberimiz var. Ama önce biraz Blizzard’dan bahsedelim. Blizzard’ın oyuncular üzerinde farklı bir etkisi var. 10 seneyi aşkın süredir World of Warcraft oynayan biri olarak, genelen oyuncuların fikrini alan, onların hassas olduğu konularda oyun içlerine eklentiler yapan, popüler kültürle ilgili ufak detayları oyunlarında kullanan, keyifli bir oyun şirketi Blizzard. Warcraft evreninin yanı sıra, son dönemin öne çıkan FPS’i Overwatch ve unutulmayan hikayesiyle Diablo, bir strateji klasiği Starcraft serisi ve tüm oyunlarındaki karakterleri bir araya getiren Heroes of the Storm, Blizzard’ın diğer oyunları.

Tabii ki bunların yanı sıra, Blizzard’ın bazı dönemlerde Kızılhaç için bağış toplamak için oyun içlerine özel etkinlikler yaptığını, Warcraft’ta kanserden ölen bir oyuncu için anıt yaptığını, Make-A-Wish derneğine yardım toplamak için oyun içerisinde evcil hayvanlar satışı yaptığını, kısacası bu tür sosyal sorumluluk içeriklerine de destek olduğunu söylemek lazım. Çünkü Blizzard’dan gelen son haber, sosyal farkındalıkla ilgili. Overwatch oyunundaki bayan karakterlerden birinin Otizm spektrumunda olduğu açıklandı. Oyun direktörü Jeff Kaplan, fanlardan gelen mesajlardan birine, Samuel isimli bir gence, yazılı bir mektupla geri dönerek, “Overwatch Karakteri Symmetra’nın, diğer karakterler arasında en çok sevilen ve inanılan karakter olduğunu” söyledi. Samuel, Kaplan’a Symmetra’nın bir Overwatch çizgi romanında Otizm’le alakalı olup olmadığını sordu ve Kaplan bunun kasıtlı olduğunu doğruladı. “Komik çizgimizden bahsettiğini fark etmeniz çok akıllıca bir şeydi. Symmetra otistiktir. O en sevilen kahramanlardan biridir ve otizmle birlikte olan birinin ne kadar müthiş olabileceğini göstermek için harika bir iş çıkardığını düşünüyoruz.”

Overwatch karakterleri, oyunun başından beri farklı etnik kimliklere, yaşlarda ve cinsiyetteler. Her karakterin kendi özgeçmişi var ve hepsinin bir hikayesi var. Ama yine de bilinmeyen derin hikayeler, oyuncuların dikkatli gözlemleriyle ortaya çıkıyor. Symmetra’da böyle bir dikkatin sonunda, Otizmli bir karakter olarak Overwatch dünyasındaki yerini almış. Blizzard’ın bu tür fikirleri, oyuncuları oyuna daha çok bağlıyor ve derin hikaye yapısı oyuncuların oyunu sahiplenmesini sağlıyor.

Jeff Kaplan’ın Samuel isimli oyuncuya gönderdiği mektup