Ana sayfa Global Haberler Nintendo’nun En Hızlı Satış Rekoru Kıran Oyunu Açıklandı!

Nintendo’nun En Hızlı Satış Rekoru Kıran Oyunu Açıklandı!

174
Nintendo’nun En Hızlı Satış Rekoru Kıran Oyunu Açıklandı!
Nintendo’nun En Hızlı Satış Rekoru Kıran Oyunu Açıklandı!

Nintendo’nun En Hızlı Satış Rekoru Kıran Oyunu Açıklandı! – Hubogi Nintendo cephesinden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile en hızlı satan oyunu yayınlandı. Şirketin en çok satan oyunlarından olan Super Smash serisinden Super Smash Bros. Ultimate en hızlı satılan oyun oldu.

Nintendo tarafından paylaşılan rapora göre birinci parti oyunların satış rakamları açıklandı. Bu veriler sonucunda Super Smash Bros. Ultimate Aralık 2018 tarihi itibariyle en hızlı satan oyun oldu. Super Smash Bros. Ultimate’in yanı sıra Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe de en çok satan Nintendo oyunları olarak listede yer aldı.

7 Aralık 2018 tarihinde çıkan ve bir aydan daha kısa süre içerisinde 12 milyon üstü satış yapan oyun Nintendo’ya rekorun yanı sıra büyük kazançta sağladı. Bu rekorun bir önceki sahibi 8 haftada 10 milyon satış rakamı ile New Super Mario Bros. Wii olmuştu.

Super Smash Bros. Ultimate’in satışlarının bu performansı ne kadar devam edeceğini ilerleyen günler gösterecek. Uzunca bir süre rekorunda el değiştirmesi mümkün gözükmüyor. Ancak Mario, Pokemon serisi oyunlarından yeni bir yapım Super Smash Bros. Ultimate tahtından edebilir.