Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts Mobil Spor Oyunları Gelirleri Açıklandı

Electronic Arts Mobil Spor Oyunları Gelirleri Açıklandı

192
Electronic Arts Mobil Spor Oyunları Gelirleri Açıklandı
Electronic Arts Mobil Spor Oyunları Gelirleri Açıklandı

Electronic Arts Mobil Spor Oyunları Gelirleri Açıklandı! – Hubogi Electronic Arts geçtiğimiz günlerde mobil spor oyunlarından elde ettiği gelirleri açıklayan raporu yayınlandı. PC ve konsol platformlarında başı mikro ödemeler ile dertte olsa da mobil platformda rekor seviyede bir gelir elde etti.

Mobil spor oyunlarından elde edilen bu gelirlerin büyük çoğunluğu mikro ödemeler sayesinde. Electronic Arts bu gelirlerin neredeyse yarısını NFL sersisinin mikro ödemeleri ile gerçekleştirdiğini belirtti. Yaklaşık 500 milyon dolar gelir getiren NFL sersisinin yanı sıra NBA Live Mobile Basketball 140 milyon, FIFA serileri 360 milyon dolar kazancı kasasına koymasını sağladı.

Amerika’nın popüler spor dallarından olan Amerikan futbolu bu bölgede Madden’in oldukça fazla satılmasının en büyük sebebi. Ayrıca dünya genelinde 1 milyar dolar gelir elde eden Electronic Arts bu gelirlerin 620 milyon dolarını Amerika bölgesinden sağlamış.

Electronic Arts’ın mobil spor oyunları dışında mikro ödemelerden gelir elde ettiği birçok oyun bulunuyor. Bunların hepsi bir araya toplandığında büyük bir gelir ortaya çıkıyor. Her ne kadar başı PC ve Konsol platformları ile dertte olsa da Electronic Arts mikro ödemeler sayesinde ayakta duruyor. Electronic Arts’ın mobil oyunlar dışında diğer platformlardaki gelir raporlarını da ilerleyen günlerde açıklaması bekleniyor.