Ana sayfa Global Haberler Nintendo Switch’in Satışlarından Memnun Gözüküyor

Nintendo Switch’in Satışlarından Memnun Gözüküyor

928
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Nintendo Switch ile ilgili Mart ayının başlarında yaptığı açıklamada Amerika’daki satışlarını duyurmuş ve rakamların oldukça iyi olduğundan bahsetmişti. SuperData’dan gelen bilgiler de bunu doğrular nitelikte. Satışlara göre Switch, Nintendo’nun Amerika tarihindeki en iyi ürünü olabilir.

Dünyada 1.5 milyondan fazla satmayı başaran Nintendo Switch, Mart ayı için 2 milyon ürün satışı hedeflemişti ve daha ayın yarısında bu hedefini %75 oranında yakaladı. Bu oldukça büyük bir başarıyı ve aynı zamanda da Nintendo’nun ürününe olan güvenini gösteriyor.  SuperDara verileri Famitsu ve GfK’dan almış ve bu rakamların Nintendo’nun yaptığı resmi bir açıklama içermediğine dikkat çekmiş. Switch’in ülkelere göre dağılımında en çok satış 500.000’lik bir adetle Amerika’da. Onu Japonya 360.000 ile izliyor, İngiltere 110.000 ve Fransa’da da 85.000 adetlik satış rakamları mevcut.

SuperData ürünün satışlarıyla ilgili bilgiye, The Legend of Zelda: Breath of The Wild’ın rakamlarını da eklemeyi unutmamış. Oyunun yayıncısı Nintendo’nun yeni çıkan ürünü Switch’i alanların %90’ının Zelda’yı da aldığı gelen açıklamada yer alıyor. Bu da yaklaşık 1.3 milyon adet Zelda satıldığını gösteriyor ki bu rakama Wii U’nun satışları dahil deil. Gelen güncellemelerle Switch’te yaşanan ufak tefek sorunlar düzeltilirken Mart için hedeflenen satışın önümüzdeki günlerde yakalanacağı ve belki de hedefin de üstünde bir rakama ulaşacağı kesin gibi. Nintendo Switch ile bir kez daha mutlu gözüküyor üstelik Zelda ile bu mutluluğu katlanıyor.