Ana sayfa Global Haberler NetEase ve Google’dan İş Ortaklığı

NetEase ve Google’dan İş Ortaklığı

1104
NetEase ve Google’dan İş Ortaklığı
NetEase ve Google’dan İş Ortaklığı

NetEase ve Google’dan İş Ortaklığı! – Hubogi Çin merkezli yayıncı şirket NetEase, android platformunda oyun geliştirmeye yardımcı olması için otomatik test yazılımı olan AirTestIDE’ı Google’nin Firebase Test Lab’e getirmesi için Google ile iş ortaklığı kurduğunu açıkladı.

AirTest, NetEase tarafından RPG Fantasy Westward Journey ve PUBG’den ilham alan battle royale oyunlarını test etmek için kullanılan bir UI test otomasyon IDE’si. Test yazılımı, herhangi birek kodu enjekte etmedenoyunlarıntestlerini otomatikleştirmesini sağlayan UI elemanlarını bulmak için görüntü tanıma teknolojisi kullanmakta. Bunun bir sonucu olarak, kullanıcılar pyhton kodunu otomatik olarak komut dosyalarına oluşturmak için Airtest karar penceresindeki telefonlarıyla kolayca iletişim kurabilirler.

AirTestIDE şu anda iOSve Android uygulamaları için test yapmayı destekliyor. NetEase ve Google ayrıca, yazılımı diğer oyunların geliştirilmesi ve test edilmesinde kullanmaları için işbirliklierini ilerletmeyi tartışıyorlar.