Ana sayfa Global Haberler Crytek, Gelişmiş Gerçeklik Özelliklerini Cryengine’e Taşımak İstiyor

Crytek, Gelişmiş Gerçeklik Özelliklerini Cryengine’e Taşımak İstiyor

939
Crytek Gelişmiş Gerçeklik Özelliklerini Cryengine’e Taşımak İstiyor
Crytek Gelişmiş Gerçeklik Özelliklerini Cryengine’e Taşımak İstiyor

Crytek Gelişmiş Gerçeklik Özelliklerini Cryengine’e Taşımak İstiyor! – Hubogi Frankfurt merkezli oyun ve teknoloji geliştiricisi Crytek, Enhanced Reality Engine’in özelliklerini Cryengine’e taşımak için mobil oyun geliştiricisi PlayFusion ile birlikte çalışmaya başladı.

PlayFusion’ın Geliştirilmiş Gerçeklik Motoru, fiziksel ve dijital dünyaları bütünleştirmek ve gerçeklik deneyimlerini mümkün kılmak için yapay zeka ve robot teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş. Cambridge merkezli geliştirici PlayFusion, Crytek’e motor yeteneklerine eklenmesi ve önümüdeki aylarda duyurulacak ortaklıkları hakkında açıklamalarda bulunacaklarını belirtti.

Ayrıca PlayFusion geçtiğimiz günlerde Warhammer IP’ye dayalı yeni bir AR, fiziksel ve dijital trading card oyunu geliştirmek için Games Workshop Haziran ayında da fiziksel Lightseekers trading card oyunu yayınlamaya hazırlanıyor.

Crytek kurucu ortağı ve ortak CEO’su Avni Yerli yapmış olduğu açıklamada, “PlayFusion’ın vizyoner teknolojisi, zaten güçlü oyun geliştirme platformumuza bir sonraki seviyedeki çok oyunculu artırılmış gerçeklik yeteklerini getiriyor. Cryengine’ı sektörün en zengin özellikli ve performanslı AR teknolojisi ile desteklemek, insanları inanılmaz sanal gerçeklik deneyimlerine inanılmaz derecede gerçeklikle sığdırma kabiliyetimizi mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor.” Şeklinde konuştu.

Crytek ayrıca yakın zamanda yeni CryEngine olan 5.5 sürümü ile geliştiricilere yeni bir program uyguladığını ve kullanıcıların bu program uygulaması ile telif sebebiyle 5.000 $ gelir elde ettikten sonra sadece yüzde 5 ödeme yapmaları gerektiğini duyurdu. Crytek 5.0 ve 5.4 sürümlerini kullanan geliştiricilerin ise telif hakkı muafiyeti için başvurabileceklerini de açıkladı.