Metro 2033, Steam’de Ücretsiz Oldu!

  140
  Metro 2033, Steam'de Ücretsiz Oldu!
  Metro 2033, Steam'de Ücretsiz Oldu!

  Dünyanın en popüler oyun platformu olan Steam, rakipleri tarafından tahtına göz konulmuş bir pozisyonda bulunuyor. Özellikle Epic Games’in agresif bir politika yürüterek Epic Games Store’a eklediği özel oyunlar ile haftalık ve dönemsel olarak ücretsiz oyunlar dağıtması sayesinde pek çok oyuncuyu kendi tarafına çekmiş olduğunu görüyoruz. Ancak Steam de düzenli olarak yapmasa da ücretsiz oyunlar dağıtıyor. Daha önce Tomb Raider gibi kaliteli yapımları ücretsiz olarak dağıtan Steam bu kez de Metro 2033 adlı oyunu kullanıcılarına sundu.

  Kıyamet sonrası Rusya’sını konu alan korku FPS oyunu Metro 2033, 4A Games tarafından geliştirilmişti. Deep Silver tarafından yayınlanan oyun pek çok oyunsever tarafından da beğenilmişti. 2010 yılında yayınlanan bu oyunun daha sonra Redux sürümü çıkmış ve görsel kalitesi de artırılmıştı. Ücretsiz olan oyunun Redux olmadığını 2010 yılında yayınlanan orijinal sürüm olduğunu hatırlatalım. Dmitry Glukhovsky’nin dünya çapında çok satan roman serisinden uyarlanan oyunu 15 Mart Pazartesi gününe kadar Steam üzerinden ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Sonsuza dek kütüphanenizde kalacak olan oyunu dilediğiniz zaman oynayabileceksiniz.

  Metro 2033

  Metro 2033

  Dünya, 2013 yılındaki bir kıyamet yüzünden yerle bir oldu; bu felaket sonucunda neredeyse tüm insanlık yeryüzünden silindi ve dünyanın yüzeyi zehirli bir çöl haline geldi. Hayatta kalmayı başaran bir avuç insan ise Moskova’nın derinlerinde yaşam mücadelesi verirken insanlık yeni bir Karanlık Çağa girdi.

  Yıl 2033. Yepyeni bir nesil yeraltında doğdu ve büyüdü, kuşatılmış Metro İstasyonu Şehirleri birbirlerine ve onları dışarıda bekleyen yaratıklara karşı yaşam mücadelesi vermekte.

  Metro 2033

  Sen, büyük yangından önce doğmuş, ancak yeraltında büyümüş Artyom’u canlandırıyorsun. Şehir sınırlarının dışına hiç çıkmadın ancak uğursuz bir olay, Metro sisteminin kalbine doğru umutsuz bir göreve çıkmanı ve insanoğlunun son üyelerini gelen tehlikeye karşı uyarmanı gerektiriyor.

  Seni, yeraltının derinliklerindeki unutulmuş mezarlardan yeryüzündeki ıssızlığa doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve bu yolculuk sırasında yapacaklarınla insanlığın kaderini sen belirleyeceksin.

  Metro 2033

  Peki ya tehlike içeriden geliyorsa? Moskova metrosunun derinliklerinde seni bekleyen gizemleri keşfet. Gaz masken ve el yapımı silahlarla ölümcül yaratıklara ve düşmanlara karşı koy.

  Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.