Ana sayfa Global Haberler Makers Fund için 200 Milyon $ Yatırım Toplandı

Makers Fund için 200 Milyon $ Yatırım Toplandı

372
Makers Fund için 200 Milyon $ Yatırım Toplandı
Makers Fund için 200 Milyon $ Yatırım Toplandı

Makers Fund için 200 Milyon $ Yatırım Toplandı! – Hubogi İnteraktif eğlence sektöründe bir grup yatırımcı Makers Fund’ı kurmak için toplamda 200 milyon dolar yatırım topladıklarını açıkladı.

Fon, endüstri uzmanı Jay Chi ve eski Tencent kıdemli yönetmeni Michael Cheung tarafından yönetiliyor. Ayrıca fon ekibi ve danışmanları ise CeCe Cheng, Ryann Lai, Kevin Ji, Richie Zhu ve Ryan Payton’dan oluşuyor.

Grup şimdiden İngiltere’deki geliştirici Bossa Studios, pazar istihbarat firması SuperData, SpeedRunners yayıncısı TinyBuild ve yayın hizmeti Genvid Technologies gibi Kuzey Amerika ve Avrupa genelinde 11 şirkete yatırım yaptı.

Venturebeat’a göre yapımcı fonu sadece oyunlara yatırım yapmaz, ancak interaktif eğlence sektörünü bir bütün olarak akış, e – sport, genişletilmiş gerçeklik ve diğer alanlar olarak kapsar.

“Bu, ekibimiz ve ortaklarımız için heyecan verici bir dönem, çünkü Makers Fonu’nun bu konuda çok derinden endişe duyduğumuz bu sektörde olumlu bir değişime neden olacağına inanmıyoruz,” dedi.

“Fonun büyüklüğü sağlıklı olsa da , biz sadece sektörün büyüme yörüngesini güçlendiremeyiz. Daha ziyade, fon başarılı olursa, bu dinamik ve hızlı hareket eden iş dünyasında tam anlamıyla hareket etmek ve daha etkin bir şekilde gezinmek için diğer yatırım kurumlarına ve kurumsal stratejilere ilham vermesini umuyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.