Ana sayfa Global Haberler Valve, Steam Machine Konsolunu Durdurdu

Valve, Steam Machine Konsolunu Durdurdu

503
Valve, Steam Machine Konsolunu Durdurdu
Valve, Steam Machine Konsolunu Durdurdu

Valve, Steam Machine Konsolunu Durdurdu! – Hubogi Valve’nin büyük umutllarla piyasaya sürdüğü Steam Machine adındaki SteamOS tabanlı konsol projesinin sonlandırıldığı açıklandı.

2013 yılında oyun severlere merhaba diyen Linux tabanlı Steam Machine, 2015 yılında tanıtılmış ve piyasaya sunulmuştu. Ancak son zamanlarda adını pekte duymaz olduğumuz Steam Machine’nin Valve tarafından Steam Platformu üzerindende kaldırılması ile şirketin üründen vazgeçtiği anlaşılmış oldu.

Yeni bir ekosistem oluşturmak için çıkılan yolda Alienware, Asus gibi üreticiler ile yapılan ortaklık da sonlanmış oldu. Pc oyunlarının oturma odasında TV ile oynanması alternatifini sunan Steam Machine projesinin sonlanmasında yüksek fiyatlarda olması da etkili oldu.

Steam Machine’nin yanı sıra Valve TV üzerinden oyunları oynanabilmesi için Steam Link adlı bir cihazı da piyasaya sürmüştü. Steam Machine’nin aksine Steam Link projesi hayatına devam edecek. Yapılan bu hamle sonucunda şirketin Steam Link’e daha fazla odaklanacağı ve çalışma gerçekleştirmesi bekleniyor.

PC üzerinden Steam uygulamasında Donanım seçeneğinde Steam Kontrolcüsü, Steam Link ürünleri seçenekleriniz arasında olmaya devam edecek.