Ana Sayfa Espor Kanada Espor İçin Büyük Bir Stadyum Yapacak

Kanada Espor İçin Büyük Bir Stadyum Yapacak

1239
Kanada Espor için Büyük Bir Stadyum Yapacak - Hubogi
Kanada Espor için Büyük Bir Stadyum Yapacak - Hubogi

Kanada Espor İçin Büyük Bir Stadyum Yapacak! Espor severler, turistik açıdan çok zengin olmasından dolayı Toronto’nun espor endüstrisindeki en büyük stadyum için ev sahibi şehir olması gerektiğine inanıyor.

Kanada hükümeti açılan ilk espor stadyumundan sonra ülkede espor için başka bir stadyum yapmaya karar verdi. E-spor ve I-Gaming stadyumlarında bu kadar heyecan verici olan şey nedir? Bugüne kadar dijital oyunlar kapsamında birçok büyük eğlence mekanı görüldü. Dünya genelinde espor ile ilgili birçok stadyum var, ancak Kanada bunların en büyüğüne ev sahipliği yapacak.

Kanada’nın ilk espor stadyumu büyük bir başarıydı!

2019 yılının haziran ayında Kanada’nın Vancouver şehrinde ilk espor stadyumu açılmıştı. Bu açılıştan sonra şehir ülkenin en turist çeken şehirlerinden biri haline gelmişti. Yerel yönetim, turistlerin sayısının artmasının doğrudan espor popülaritesiyle ilgili olduğunu düşünüyor. Stadyum şu ana dek Counter-Strike ve FIFA 19’un farklı turnuvalarına ev sahipliği yaptı.

İlk stadyum orta büyüklükteki turnuvalara ev sahipliği yaptı. Bu yüzden şirket temsilcileri uzun soluklu turnuvalara da ev sahipliği yapmaya karar verdi. Stadyum, ağustos ortasında Counter-Strike turnuvasına ev sahipliği yapması 12 hafta sürdü. Yıl sonuna kadar bu stadyumda da Fortnite ve League of Legends turnuvalarının düzenlenebileceği düşünülüyor.

Vancouver’daki stadyum en fazla 400 seyirciye ev sahipliği yapabiliyor. Bu espor stadyumu, belirli oyunlarla ilgili farklı oyun mekanlara sahiptir. Örneğin stadyumun sadece belirli ekipmanlarından dolayı Counter-Strike oynanabilecek 10 mekan bulunuyor. Ayrıca bu stadyumun Fifa, Fortnite, League of Legends gibi oyunlar için de özel odaları var.

Hükümet en büyük espor stadyumunu kurmak istiyor

Kanada, dünyanın en büyük espor stadyumunu inşa etmek için her şeye sahip bir ülke. Vancouver’ın stadyumu sadece yerli halkın değil turistlerin de ilgisini çekmişti. Kanadalılar, e-sporun önümüzdeki on yılın sonuna kadar daha da popüler olacağına inanıyorlar. Ülke, espor alanında bahis yapmada öncü olmak için kumar platformlarını daha önceden onaylamıştı. Aynı zamanda, video oyun geliştiricileri ülke ekonomisine diğer eyaletlerin sağlayabileceğinden daha fazla katkıda bulunduğunu söylüyor. Kanadalılar, Toronto’nun turistlere sunabileceği çok şey olmasından ötürü en büyük espor stadyumunun burada olması gerektiğini düşünüyor. Ubisoft ve BioWave’in Toronto’da ofislerinin olması da turistlerin ilgisini çekecek gibi gözüküyor.