Ana Sayfa Espor Avustralya Açık, Fortnite Summer Smash’e Ev Sahipliği Yapacak

Avustralya Açık, Fortnite Summer Smash’e Ev Sahipliği Yapacak

992
fortnite summer smasher, avustralya açık

En prestijli açık tenis turnuvası olan Avustralya Açık, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Fortnite Summer Smash etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Fortnite Summer Smash ödülleriyle de dikkat çekiyor!

1-2 Şubat tarihleri arasında Melbourne Park’ta gerçekleşecek olan etkinlik, dünyanın dört bir yanından tenis sporuna gönül verenlerle, espor hayranlarını bir araya getirecek. Tenis turnuvasının final haftasında gerçekleşecek Fortnite etkinlikleri, iki gün boyunca sürecek. Bu iki gün boyunca iki farklı turnuva yapılması planlanıyor.

Turnuvada ilk olarak Pro-Am etkinliği düzenlenecek ve ödülü 52.643 Euro olacak. 2. gün ise solo turnuvaları olacak ve 210.572 Euro ödül dağıtılacak. Geçen sene düzenlendiğinde büyük ilgi gören ve basının da ilgisini çeken Fortnite etkinlikleri, bu sene de verdiği ödüllerle adından söz ettirecek gibi duruyor.

Geçen sene düzenlenen turnuva büyük ilgi görmüştü!

Geçen sene yine Avustralya Açık sırasında düzenlenen Fortnite etkinliğinin sadece YouTube üzerinden 11.5 milyon üzeri görüntülenme alması ve 1.500 üzeri esporcuyu etkinliğe çekmesi göz kamaştırmıştı. Bu özel etkinlik hakkında açıklama yapan Avustralya Açık yetkilileri ise geçen senenin üzerine çıkacakları bir etkinlik düzenleyeceklerini söylediler.

Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley şunları söyledi; “Fortnite Summer Smash’in başarısını, Avustralya Açık 2020’nin final haftasında iki günlük etkinliğe genişletmenin heyecanını yaşıyoruz. Her yıl, Avustralya Açık etkinliklerimize daha fazla insan çekmek için daha büyük ve yeni fırsatlar yaratmanın yollarını arıyoruz. Summer Smash, dünyadaki tenis oyuncularının AO unvanı için yarışmasından sadece birkaç saat önce dünyanın dört bir yanındaki en büyük oyuncuların mücadelesini tekrar görecek.

Tennis Australia Etkinlik Organizatörü Mark Reidy ise heyecanını dile getirdi;”İlk etkinliğimiz büyük bir başarıydı ve yarışmacıların ve hayranlar zevk aldı.Oyundaki dünyanın en büyük isimlerinden bazılarına ev sahipliği yapabilmek harikaydı ve 2020’de benzer bir oyuncu kalibresini tekrar taraftarlar için ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Avustralya’nın en büyük spor etkinliklerinden birinde, rekabetçi oyun alanındaki en büyük etkinliğe ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz.