Ana Sayfa Global Haberler Miniclip 100 Milyon Dolar Karşılığında Ilyon Games’i Satın Aldı

Miniclip 100 Milyon Dolar Karşılığında Ilyon Games’i Satın Aldı

1086
Miniclip 100 Milyon Dolar Karşılığında Ilyon Games’i Satın Aldı
Miniclip 100 Milyon Dolar Karşılığında Ilyon Games’i Satın Aldı

Tencent’in markası olan Miniclip, Ilyon Games’i satın aldı. Miniclip’in yakın kaynakları İsrail firması ile olan anlaşmayı doğruladı. Ilyon “Bu, satın almayı da içeren stratejik bir ortaklıktır.” dedi. Ilyon Games’in ise Bubble Shooter, Cookie Rush ve Power Bubbles gibi tanınmış mobil oyunları bulunuyor. Miniclip bu yatırımlarıyla birlikte mobil oyun dünyasında daha da büyümeyi hedeflediğini göstermiş oldu.

2018 temmuz ayında, Ilyon Games’in 370 milyon indirmeye ulaşmasından sonra portföyünden daha fazla nasıl gelir elde edebileceğiyle ilgili CEO’su Yonatan Erez ile bir konuşma gerçekleştirilmişti.

Bu girişim, Miniclip’in 12 aydır sürsürdüğü bir dizi satın almanın parçasıdır. 2 Şubat 2019 tarihinde ise şirket, açıklanmayan bir ücret karşılığında Kafa Topu’nun yapımcısı Masomo’yu satın almıştı. Miniclip’in kendisi ise Çin devi Tencent’e aittir.

Miniclip kurucusu Tencent yatırımlarına devam ediyor

Çin’in teknoloji devi olan Tencent yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında sürekli yatırım yapmayı hedefleyen şirketin 2020 yılı için planları oldukça dolu gibi gözüküyor. Bu zamana kadar milyar dolarlık yatırım yaparak girişimlerde bulunan şirketin 2020 yılı için Avrupa hedefi ise yatırımlarını 10 milyar dolara çıkartmak olacak.

Tencent Avrupa Bileşim Bölümü Başkanı Li Shiwei, Avrupa yatırımlarını arttırıp yıllık cirosunu 10 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Önümüzdeki 3 yılda Avrupa istihdamını da 2 bin ile 3 bin aralığında olması bekleniyor.

Bununla birlikte WeChat’in de sahibi olan Tencent, 2019 yılının sonuna doğru dijital para ekibi kuracağını da söylemişti. Yayınlanan bir habere göre firma, kullanıcılarına sunduğu ödeme hizmetlerini geliştirmek istiyor. Şirketin amacı kendi dijital parasını çıkarmak değil ve kripto para birimlerini incelemek için böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi. Şirketin genel ödeme yelpazesi altında yeni bir kripto para birimi araştırma bölümü oluşturulacak.

Tencent’in gün geçtikçe yatırımlarına devam etmesi dünya çapında büyümesine yardımcı oluyor. Adını duyurmaya devam eden Çinli teknoloji devi Tencent, birçok kola ayrılan markaları ve yatırımlarıyla 2020 yılında da gündemden düşmeyecek. Geçtiğimiz ay, mevcut dijital bankası WeBank, Çin’in ulusal blockchain ağı için ilk teknik altyapı sağlayıcısı oldu.