Ana sayfa Global Haberler Gamescom’dan Sonra Gözler Tokyo Game Show 2017’de

Gamescom’dan Sonra Gözler Tokyo Game Show 2017’de

782
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show

Gamescom’dan Sonra Gözler Tokyo Game Show 2017’de! Gamescom 2017’nin sona ermesinin ardından oyun dünyasında gözler Uzakdoğu’ya çevrildi. 21 – 24 Eylül arasında Japonya’nın başkentinde düzenlenecek olan Tokyo Game Show 2017 hazırlıkları başladı.

E3 ve Gamescom’a göre biraz daha Japon oyun teknoloji pazarına kayan fuarın yavaş yavaş önemli isimleri de hazırlık ve duyurularını yapmaya başladı. Tokyo Game Show 2017 için ilk adımı atan firma Bandai Namco oldu. Japon firma Bandai Namco yapmış olduğu açıklama ile fuar kapsamı boyunca tanıtacağı oyunların listesini yayınladı. Bu listede oyuncuların merakla beklediği Project Cars 2 gibi oyunların yanı sıra, yeniliklerin geleceği piyasadaki oyunlardan Tekken 7, Get Even gibi yapımlar yer alıyor. Bandai Namco’nun fuar  kapsamında duyurduğu yapımların başlıcaları şöyle;

  • Project Cars 2
  • Get Even
  • Tekken 7
  • Dragonball Xenoverse 2 for Nintendo Switch
  • Dragonball FighterZ

ve birçok yapım ile Bandai Namco henüz bir ay olmasına rağmen Tokyo Game Show 2017 hazırlıklarına başladı.

Gamescom’dan Sonra Gözler Tokyo Game Show 2017’de! Öte yandan Tokyo Game Show diyince ev sahibi olarak ilk akla gelen isimlerden olan Sony ise Bandai Namco’dan sonra ikinci adımı atarak onlar da konferans ve tarihlerini duyurdu. Henüz bir aylık bir süre olmasına rağmen Sony Interactive Entertainment fuar öncesinde yapacağı konferansın kesin tarihini 19 Eylül 2017 Salı günü, Türkiye Saati ile 10:00 olarak duyurdu. Konferans içeriği hakkında herhangi bir bilgi vermeyen Sony alışıla gelmiş şekilde her zamanki gibi PlayStation’ın gelişimi için stratejileri hakkında bilgiler verecek. Fakat tüm konferans boyunca stratejiler, iş planları ile geçmeyeceği E3’te olduğu gibi Sony’nin kendi evinde de yeni PlayStation oyun duyuruları ve fragmanlar ile karşımızda olacağına eminiz.