Ana sayfa Global Haberler The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor

The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor

1172
The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor
The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor

The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor! Dünya üzerinde milyonlarca izleyicisi ve hayranı bulunan AMC yapımı Amerikan The Walking Dead dizisi video oyun sektöründe AMC’nin birçok ortaklığı ile PC ve diğer platformlarda oyunları ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez yenilikçi adımlarını sürdüren AMC, Next Games ile yaptığı ortaklık sonucu The Walking Dead: Our World adlı arttırılmış gerçeklik temeline kurulu mobil oyun ortaklığı yaptılar.

Bugüne kadar farklı bir oyun geliştiricisi ile çalışan AMC dizinin başladığı yıldan beri çıkan 3 video oyunu için kimi zaman iyi kimi zaman kötü yorumlar yapıldı. Fakat bu kez bu konuda iddialı olmak ve büyük bir ses getirmek isteyen AMC’nin Next Games ile anlaşması sonucunda hayranlarını güzel bir yapımın beklediğini söylemek yanlış olmaz. Daha önce Niantic yapımı Pokemon Go benzeri olacak oyun arttırılmış gerçeklik üzerine kurulacak ve oyunculara gerçeklik deneyimini sunacak. AMC’nin oyun hakkındaki yorumu ise “Oyuncunun kendi çevresi ile karakter ve diğer oyun öğeleri gibi oyun içi nesneleri birleştirerek, oyuncuların diziye tamamen kapılmalarını oyunla dizinin birleşecek.” şeklindeydi.

The Walking Dead Augmented Reality ile Mobil Oyun Oluyor! Oyundaki Our world’de karakterin hiçbir objeye ve silaha sahip olmadan başlayacağı ve dizideki senaryolar gibi market, benzinlik gibi yerlerden toplanılan araç gereçler ile dizinin popüler karakterlerinin yardımı ile hayatta kalmaya çalışılacak.

AMC ve Next Games ortak yapımı olan oyunun Pokemon Go’daki gibi oyuncunun tanıdığı çevrede geçecek olması ve arttırılmış gerçeklik ile merakla beklenen bir duyuru olduğu kesin. Fakat bugüne kadar Niantic yapımı Pokemon Go’dan sonra birçok AR oyununun yanına bile yaklaşamadığını başarısız olduğunu biliyoruz. Next Games’in AMC’nin desteği ile Niantic’i takip edecek bir yapım ortaya koyacak ilk büyük oyun olacak gibi duruyor. Çıkış tarihi hakkında bilgi verilmeyen The Walking Dead: Our World İOS ve Android platformları için çıkacak.