Ana sayfa Global Haberler Google, Çinli Chushou’ya Yatırım Yapıyor

Google, Çinli Chushou’ya Yatırım Yapıyor

405
Google, Çinli Chushou’ya Yatırım Yapıyor
Google, Çinli Chushou’ya Yatırım Yapıyor

Google, Çinli Chushou’ya Yatırım Yapıyor! – Hubogi Google, Çin merkezli mobil oyun canlı yayın platformu Chushou’yu Asya’daki yatırımlarına ekliyor. TechCrunch tarafından yapılan habere göre bu yatırım yaklaşık 120 milyon dolar olacak.

Asya’daki yatırımlarına devam eden Google, CapitalG, Capital Gateway, Mobvoi gibi şirketlerden sonra yatırımları arasına Chushou’yu da eklemiş olacak.

Chushou, Amazon’un sahip olduğu Twitch ile benzer özellikler gösteren 2015 yılında kurulmuş mobil oyunların canlı yayınlandığı bir platform. Chushou’nun her gün yaklaşık 250.000 flama canlı yayın akışı ve yaklaşık 90 milyon kayıtlı üyesi bulunuyor. Çin oyun pazarına yoğunlaşan platformun bu yatırım ile birlikte ne kadar bir büyüme gösterdiği konusunda henüz net bir bilgi yok.

Google Kuzey Asya Yöneticilerinden Frank Lin yapmış olduğu basın açıklamasında, “Chushou, içerik yaratıcıları ve izleyicilere adanmış, hızla büyüyen ve akıllı genişleme planlarıyla etkileyici bir platform kurdu. Şeklinde açıklamalarda bulundu. Lin ayrıca açıklamasında “Chushou’yu bu yatırım ile destekleyerek planlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktan ve dünyanın her yerine daha fazla insana mobil oyun içeriği getirmekten heyecan duyuyoruz” diyerek Chushou ile yapılan çalışmadaki mutluluklarını da dile getirdi.