Ana sayfa Global Haberler Naughty Dog’da Bir Ayrılık Daha!

Naughty Dog’da Bir Ayrılık Daha!

401
Naughty Dog’da Bir Ayrılık Daha!
Naughty Dog’da Bir Ayrılık Daha!

Naughty Dog’da Bir Ayrılık Daha! Kaliforniya merkezli Uncharted, The Last of Us gibi önemli yapımları oyunseverlere sunan şirket Naughty Dog yaprak dökümüne devam ediyor. Uzun zamandır önemli isimler kaybeden şirket son olarak da Shaun Escayg ile yollarını ayırdı.

Bugüne kadar şirket Amy Hennig, Christophe Balestra gibi isimler ile yollarını ayırmıştı. Geçtiğimiz aylarda şirketin önemli isimlerinden olan Bruce Straley ile de ayrılık yaşayan şirket ekibinde yer alan önemli isimleri tek tek kaybetmeye devam ediyor.

Yedi yıl önce Naughty Dog ekibine katılan Escayg, The Last of Us, The Last of Us: Left Behind, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi büyük yapımlarda rol almıştı. Son olarak Uncharted: Kayıp Miras’ın yönetmenlik koltuğunda oturan Escayg için Naughty Dog sayfası bu yapım ile kapanmış oldu.

Ayrılık haberini sosyal medya üzerinden duyuran Escayg’nin yakın zaman içerisinde yeni bir stüdyo ile anlaşacağı ve çalışma hayatına devam edeceği bekleniyor. Ayrıca Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımda “yeni maceralara” şeklinde açıklama eklediği The Avengers paylaşımı ile Escayg’nin şu an The Avengers projesi üzerinde çalışan Crystal Dynamics stüdyosu ekibine katılacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde Escayg’nin konu ile ilgili resmi bir açıklama yapması da bekleniyor.