Ana sayfa Türkiye'den Haberler GIST 2018 Oyun Dünyasının İlgi Odağı Oldu!

GIST 2018 Oyun Dünyasının İlgi Odağı Oldu!

617
GIST 2018 Oyun Dünyasının İlgi Odağı Oldu!
GIST 2018 Oyun Dünyasının İlgi Odağı Oldu!

GIST 2018 Oyun Dünyasının İlgi Odağı Oldu! – Hubogi Bu yıl, 1-4 Şubat tarihleri arasında üçüncü kez İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Gaming İstanbul (GİST) Oyun Fuarı Türkiye’den ve dünyanın birçok yerinden gelen katılımcılar ile oyunseverleri ağırladı.

GL Events’ın düzenlediği Gaming İstanbul 2018 Fuarı, dünya devi oyun şirketlerinin stantları, ödüllü oyun ve cosplay turnuvaları, çocuk parkı, alışveriş ve retro oyun alanının yanı sıra oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen ve halihazırda sektörde çalışan profesyonellere ev sahipliği yaptı. Fuar için İstanbul Kongre Merkezi’nin önüne gelen katılımcılar, kapıda uzun kuyruklar oluşturdu. Ziyaretçiler, cosplayer ve yeni oyunlara büyük ilgi gösterdi.

Önceki seneye göre yüzde 35 artan katılımcı sayısı ile yeni bir rekora imza atan GİST 2018, aynı zamanda oyun sektöründen öncü firmalara da ev sahipliği yaptı. Black Desert Online kurduğu devasa standa Can Sungur’u da dahil ederek Black Desert düelloları, çarkıfelek, ziyaretçilerin oyunu deneyebilmesi için alanlar, cosplayer’lar ile fuardaki yerini aldı.

Ubisoft, piyasaya henüz çıkış yapmamış oyunları Far Cry 5 ve The Crew 2 ‘nin tanıtımını yaptı ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege turnuvası düzenledi. Ayrıca Redbull standında 1v1 League of Legend maçları ve kazanın ödüllere kavuştuğu etkinlikler ile katılımcılar fuarda güzel anlar yaşadı.

Bizler de Gaming in Turkey – Türkiye’nin Oyun Ajansı ve Hubogi olarak GIST’i bu başarılarından dolayı kutluyoruz.